Oazy ewangelizacyjne 2012

13.09.2012 
Pobierz stronę w formacie PDF

Dziś wiele spraw załatwia się łatwiej i szybciej. Jedno kliknięcie, jeden telefon i masz. A Bóg jest staroświecki. Potrzebuje czasu, by podarować nam swoją przyjaźń. Zależy Mu na spędzonych z nami chwilach, choć nie odpowiada od razu na wszystkie pytania i prośby.

Bóg momentami jest nawet trudny i z oporem przychodzi nam „zalajkować” Jego sposób obchodzenia się z nami. A jednak ma w sobie coś, co nas niepokoi i fascynuje. Ten, kto naprawdę Go poznał, już wie, że choć znalazł nie to, czego szukał, to na pewno to, czego pragnął. Rozumie też, że „nie istnieje droga na skróty, do miejsca, do którego dojść warto".

Jeśli szukasz Boga, pytasz o Kościół i sakramenty, jeśli przeżywasz trudności w wierze, to możesz wybrać się na oazę ewangelizacyjną (OE). Wystarczy, że jesteś co najmniej w drugiej klasie gimnazjum.

Terminy i stopnie
Przyjazd na oazę do godz. 16:00 w piątek, a wyjazd ok. godz. 14:00 w niedzielę. Masz do wyboru kilka weekendów:

  • 19-21 października - Ostrowiec koło Wałcza (stopień pierwszy)
  • 26-28 października - Ostrowiec koło Wałcza (stopień pierwszy)
  • 2-4 listopada - Kołobrzeg-Podczele (stopień pierwszy)
  • 23-25 listopada - Ostrowiec koło Wałcza (stopień drugi)

Oaza ewangelizacyjna ma dwa stopnie. Pierwszy stopień przeznaczony jest dla osób, które w takiej oazie wezmą udział po raz pierwszy. Natomiast drugi stopień OE przeznaczony jest dla tych, którzy uczestniczyli w ubiegłorocznej OE pierwszego stopnia, lub dla tych, którzy byli na tegorocznej oazie wakacyjnej, tzw. zerówce.

Zgłoszenie
Zgłoś się do 10 października br., pamiętając, że ilość miejsc jest ograniczona: tel. 600 604 137;  e-mail: w formularzu poniżej wybierz adresata: Centrum Ruchu Światło-Życie - recepcja. W zgłoszeniu podaj: termin oazy, swoje imię i nazwisko, rok urodzenia, parafię zamieszkania oraz numer telefonu kontaktowego. Zgłoszenie elektroniczne recepcja potwierdzi e-mailem zwrotnym, w którym nada Ci sygnaturę zgłoszenia, składającą się z litery i cyfr. Po kilkudniowym braku odpowiedzi upewnij się, czy zgłoszenie w ogóle dotarło do recepcji.

Karta zgłoszenia
Pobierz kartę i wydrukuj ją dwustronnie na jednej kartce formatu A4. Przydzieloną przez recepcję sygnaturę wpisz w nagłówku karty i uzupełnij pozostałe dane. Oprócz Ciebie muszą ją wypełnić także rodzice, lekarz oraz ksiądz kierujący Cię na oazę, który przed jej rozpoczęciem powinien dostarczyć wypełnioną kartę do Centrum Ruchu Światło-Życie Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej, ul. Seminaryjna 2, 75-817 Koszalin.

Opłata
Wpłać 75 zł na konto Centrum Ruchu Światło-Życie, nr 63 1240 1428 1111 0010 4023 6093, z informacją w tytule wpłaty: OE, imię i nazwisko uczestnika, sygnatura przydzielona w recepcji.  W razie rezygnacji wpłata nie podlega zwrotowi. Brak wpłaty na 7 dni przed rozpoczęciem wybranej oazy skutkuje skreśleniem Cię z listy uczestników.

Inne dokumenty.
Jeśli jesteś niepełnoletni/a i Twoi rodzice nie będą Cię osobiście odbierać po oazie, to powinni upoważnić na piśmie osobę, która dokona odbioru w ich imieniu, lub złożyć oświadczenie o Twoim samodzielnym powrocie do domu. Pobierz upoważnienie.

 

UWAGA ANIMATORZY! Jeśli jesteś animatorem, masz doświadczenie ewangelizacyjne, odpowiednią formację i pragniesz pomóc w prowadzeniu oazy ewangelizacyjnej, to daj nam znać. Pobierz kartę diakonii i skontaktuj się z recepcją oaz. Pamiętaj, że na posługę animatorską powinien wyrazić zgodę Twój moderator.


Wyświetleń: 5063
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x