Internetowy Żywy Różaniec 2012

05.09.2012 
Pobierz stronę w formacie PDF

Od 2010 roku cały Ruch Światło-Życie w diecezji oraz nasi zaproszeni Krewni i Przyjaciele podejmują się październikowej modlitwy różańcowej za kapłanów i w intencji powołań. Modlimy się też za wszystkie wspólnoty parafialne.

Z tego co wiemy, kandydatów do seminarium jest nieco więcej niż w ubiegłym roku. Z poczuciem sensu wracamy zatem do idei październikowego Internetowego Żywego Różańca w intencji powołań. Bądźmy apostołami tej modlitwy. Niech zmobilizuje nas rozpoczynający się Rok Wiary i rok duszpasterski poświęcony w naszej diecezji w dużej mierze właśnie różańcowi.

Mamy głęboką nadzieję, że uda nam się odmawiać wspólnymi siłami cały różaniec codziennie - wszystkie cztery części. Jak? Znów przygotowaliśmy na cały październik tabelę, ułożoną według 20 tajemnic różańca na każdy dzień. Prosimy Was, abyście:

  • sami podjęli się tylko jednej dziesiątki różańca, wybierając jeden konkretny dzień i tajemnicę
  • zachęcili jak najwięcej innych osób do takiej modlitwy

W ten sposób każdego dnia 20 innych osób stworzy Żywy Różaniec i ogarnie swoją modlitwą następujące intencje:

  • za wszystkich kapłanów diecezjalnych i zakonnych posługujących w naszej diecezji
  • za kleryków i o nowe powołania dla diecezji

Jedna Tajemnica, to zaledwie kilka minut z 1440, które otrzymujemy od Boga każdego dnia! Nie rozczarowaliśmy się w poprzednich latach. Liczymy zatem i teraz na gorliwość i ewangelizacyjny zapał. Do naszego różańca są zaproszone również osoby spoza oazy. Wierzymy też, że łaski Bożej nie zabraknie i wtedy, gdy po cichu dołączy ktoś i inne ważne dla siebie intencje :)

Chęć przyłączenia się do tego żywego różańca należy jak najszybciej zgłaszać przez formularz wybierając adresata: Diakonia modlitwy - żywy różaniec. Oprócz imienia i nazwiska oraz e-maila zwrotnego trzeba podać w treści wiadomości proponowany dzień i tajemnicę. Można też wpisać: "pierwsza wolna", co oznacza, że sami wybierzemy dla Was dzień i tajemnicę. Stanie się tak również wtedy, gdy Wasza propozycja będzie już zajęta. Małżeństwa zachęcamy do podjęcia tej jednej dziesiątki jako modlitwy małżeńskiej. Każde zgłoszenie otrzyma potwierdzenie przyjęcia do naszej wspólnoty październikowego różańca. Jeśli nie przyjdzie ono w ciągu 3 dni znaczy, że zgłoszenie nie doszło. Tabela będzie stale aktualizowana i dostępna na naszej głównej stronie. Będzie można obserwować zapełnianie się poszczególnych rubryk i łatwo przypomnieć sobie o swojej kolejności.

A więc do dzieła!

Zobacz tabelę uczestników Internetowego Żywego Różańca 2012

Poprzednie edycje


Wyświetleń: 7930
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x