Nowy moderator diecezjalny

25.08.2012 
Pobierz stronę w formacie PDF

Z pierwszym dniem września bieżącego roku, posługę moderatora diecezjalnego Ruchu Światło-Życie obejmie ks. Tomasz Tomaszewski. Przejmuje ją po ks. Zbigniewie Woźniaku, który pełnił tę posługę przez piętnaście lat. Trzeci w historii diecezji moderator oazy liczy sobie 36 wiosen, w tym 12 lat kapłaństwa.

Ks. Tomasz jest doktorem nauk teologicznych w zakresie biblistyki na podstawie pracy pt. Jezus Chrystus wypełnieniem historiozbawczej roli świątyni. Studium egzegetyczno-teologiczne J 10, 22-39 napisanej pod kierunkiem ks. prof. dra hab. Henryka Witczyka i obronionej na Wydziale Teologii KUL w roku 2007 (publikacja: Jezus Chrystus Nową Świątynią. Studium egzegetyczno-teologiczne J 10, 22-39, Koszalin 2012). Jest członkiem zwyczajnym Stowarzyszenia Biblistów Polskich oraz adiunktem w Katedrze Egzegezy i Teologii Biblijnej na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Szczecińskiego. Bierze udział w programach o tematyce biblijnej w Radiu Maryja  (Szukając słowa) oraz w Telewizji Trwam (W namiocie słowa). Od roku 2009 jest asystentem kościelnym Stowarzyszenia Wspólnota Dzieci Łaski Bożej, a od roku 2011 moderatorem Apostolatu Biblijnego i Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

W Centrum Ruchu Światło-Życie w Koszalinie ks. Tomasza wspierać będzie s. Natalia Frączek ze Wspólnoty Dzieci Łaski Bożej, która zastąpi pracującą tam do tej pory s. Monikę Grabek.

Obydwaj moderatorzy udają się jutro do Krościenka nad Dunajcem, by uczestniczyć w podsumowaniu pracy rocznej Ruchu. Będzie to zarazem pierwsza okazja do udziału ks. Tomasza w Kolegium Moderatorów.


Wyświetleń: 4164
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x