Adoracja.net

28.06.2012 
Pobierz stronę w formacie PDF

Dzisiaj, a więc dokładnie w 40. rocznicę utworzenia diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, rozpoczynamy w kościele Sióstr Klarysek od Wieczystej Adoracji w Słupsku nowe diecezjalne dzieło modlitewne, które jest owocem wydarzeń związanych z 40-leciem.

W kościele św. Ottona w Słupsku o godz. 18:00 biskup Edward Dajczak odprawi Eucharystię i pobłogosławi portal internetowy www.adoracja.net, który przed chwilą został uruchomiony. Potem odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Księdza Biskupa.

Celem portalu adoracja.net jest budowanie wspólnoty wiary i modlitwy poprzez zachęcanie do uczestnictwa w Eucharystii i w adoracji Najświętszego Sakramentu. Dzięki niemu, każdy będzie mógł zadeklarować adorację Najświętszego Sakramentu lub modlitwę w domu oraz przyczynić się do utworzenia miejsca adoracji w swojej miejscowości. Będzie można również poprosić o modlitwę w konkretnych intencjach.

Portal wyposażony jest w zewnętrzna kamerę, dzięki której możliwa jest stała transmisja z kościoła Sióstr Klarysek w Słupsku. Może być ona pomocna w modlitwie, szczególnie tym, którzy z różnych powodów nie mogą osobiście nawiedzić kościoła lub kaplicy, oraz ma zachęcić do adoracji Najświętszego Sakramentu. Idea transmisji wyjaśniona jest szerzej w dziale "Po co?"

Serwis jest jeszcze w budowie i kolejne funkcjonalności będą uruchamiane stopniowo. Otwieramy go jednak symbolicznie dzisiaj, bo zależało nam na uczczeniu w ten sposób 40-lecia utworzenia diecezji.

Prosimy o włączenie się promocję tej strony, a przede wszystkim w dzieło modlitwy. Ruch Światło-Życie jest jednym z dwóch partnerów tego projektu i brał czynny udział w jego tworzeniu. Na dalszym etapie, nasza Diecezjalna Diakonia Modlitwy obsługiwać będzie też "skrzynkę intencji".


Wyświetleń: 4655
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x