Modlitwa w drodze

28.05.2012 
Pobierz stronę w formacie PDF

Kilka lat temu w naszym serwisie pisaliśmy o jezuitach z Wielkiej Brytanii, którzy zapoczątkowali projekt pod nazwą Pray-as-you-go. Pomysł ten podjęli niedawno jezuici z Krakowa. W Sieci dostępne są krótkie rozważania liturgii słowa na każdy dzień do ściągnięcia w formacie MP3.

Około 10-minutowe rozważania łączące nastrojową muzykę i wersety z Ewangelii, to sposób na życiowy pośpiech, a z drugiej strony na niezaspokojony głód ducha. Muzyka pozwala wyciszyć i skupić myśli, a krótkie rozważania i fragmenty Dobrej Nowiny pomagają usłyszeć Boże wezwanie i dostrzec Jego działanie w naszej codzienności.

W rozważaniach autorzy dzielą się swoim własnym doświadczeniem modlitwy, a czasami zmaganiem z Bogiem. Nie próbują przekazywać wiedzy teologicznej, nie używają języka katechezy, a raczej starają się zaprosić odbiorcę do wejścia w przeżycie indywidualnej relacji z Panem.

W naszym serwisie wstawiamy od dziś stały link do tej pożytecznej witryny.


Wyświetleń: 2474
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x