Komunikat Biskupa Edwarda

25.05.2012 
Pobierz stronę w formacie PDF

Biskup Edward, po uroczystościach rocznicowych, jeszcze raz przekazał swoje podziękowania i wyraził radość w specjalnym komunikacie. Tekst zostanie odczytany we wszystkich kościołach i kaplicach w najbliższą niedzielę, ale u nas ukazuje się już teraz.

KOMUNIKAT

 

Siostry i Bracia, Drodzy Diecezjanie!

W tym szczególnym dla nas Dniu świętowania jubileuszu 40-lecia naszej Diecezji, Bóg w swojej miłości, dał nam łaskę doświadczenia piękna i radości bycia Jego Kościołem. Odkryliśmy na nowo moc żywej wiary, gotowej wyjść na spotkanie obecnego pośród nas Pana Jezusa i przemieniającej nas mocą Jego miłości. Słowa Jezusa: A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni aż do skończenia świata (Mt 28,20), stały się doświadczeniem wszystkich, którzy byli uczestnikami spotkań w Koszalinie lub łączyli się ze świętującą wspólnotą Kościoła przez media.

Powiew Ducha Świętego, odczuwalny w wyraźnych znakach i przeżywaniu wzajemnej, serdecznej więzi niósł nas wszystkich w niezwykłym entuzjazmie. Pozwolił nam Bóg bardzo wyraźnie zobaczyć i przeżyć piękną twarz i wielkie serce Kościoła otwartego na Jego obecność i uległego Duchowi Świętemu.

Całym, rozradowanym i wdzięcznym sercem, dziękuję Kapłanom naszej Diecezji za ogromne zaangażowanie i wieloraką pomoc w przygotowaniu uroczystości. Dziękuję za Waszą obecność, za posługę w sakramencie pokuty, wielką uzdrawiającą modlitwę i Eucharystię, a Siostrom i Braciom ze wspólnot życia konsekrowanego za wszelką pomoc i wielką modlitwę. Szczególne słowa wdzięczność kieruję do ojców Antonello i Enrique oraz wspólnoty „Przymierze Miłosierdzia”, którzy przez cały tydzień posługiwali nam słowem i modlitwą. 

Siostry i Bracia ze wszystkich wspólnot parafialnych naszej Diecezji!

Razem z Maryją, naszą Skrzatuską Panią, śpiewam Bogu Magnifikat za Waszą miłość do Niego. Najpierw wyrażam wdzięczność wszystkim, którzy podjęli się wielkiej modlitwy za Diecezję i nie mam wątpliwości, że wspaniałość czasu świętowania to przede wszystkim owoc takiej modlitwy. Bóg zapłać za trud pielgrzymowania do Koszalina, nieraz z bardzo odległych parafii. Dziękuję za otwarte na natchnienia Boga serca i niezwykły, zdumiewający entuzjazm wiary.

Proszę Was, strzeżmy tego daru, módlmy się wytrwale za naszą Diecezję i angażujmy się w życie naszych parafii.

Skorzystajmy z jeszcze jednego daru. Ojciec Święty Benedykt XVI z racji jubileuszu udzielił odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami wszystkim wiernym, którzy w niedzielę 24 czerwca 2012 r. uczestniczyć będę we Mszy św. we wszystkich kościołach i kaplicach naszej diecezji.

Z  serca błogosławię całej naszej diecezji, wszystkim parafiom i każdemu człowiekowi!

Wdzięczny Bogu i Wam, Siostry i Bracia,
Wasz biskup
+ Edward Dajczak

 


Wyświetleń: 2355
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x