Odpust zupełny w rocznicę

11.05.2012 
Pobierz stronę w formacie PDF

Z okazji bliskiego już czterdziestolecia utworzenia diecezji wszyscy diecezjanie mogą zdobyć odpust zupełny i to nawet dwa razy. Poniżej przytaczamy list biskupa Edwarda w tej sprawie oraz dokument Penitencjarii Apostolskiej. Zachęcamy do korzystania ze skarbca łask Kościoła.

Drodzy Diecezjanie, Penitencjaria Apostolska z racji uroczystości jubileuszowych 40-lecia erygowania naszej Diecezji, które będziemy wspólnie obchodzili w sobotę 19 maja br. na stadionie Gwardii w Koszalinie, udzieliła głównemu celebransowi uroczystej Mszy św. o godz. 15.00, JE ks. abp Andrzejowi Dziędze, Metropolicie Szczecińsko-Kamieńskiemu, przywileju udzielenia papieskiego błogosławieństwa i związanego z nim odpustu zupełnego wszystkim uczestnikom tej Mszy św. oraz osobom, które będą się z nami łączyły duchowo przez telewizję czy radio pod zwykłymi warunkami (spowiedź sakramentalna, Komunia Święta, i modlitwa w intencjach poleconych przez papieża).

Z tej racji wszystkich udających się do Koszalina w dniu 19 maja 2012 r., i pragnących skorzystać z tego duchowego daru zachęcam do skorzystania ze sakramentu spowiedzi świętej już w swoich parafiach. Księża na stadionie Gwardii będą również służyli sakramentem pojednania od godz. 10:00.

 

Oczekując Was wszystkich w Koszalinie z serca Wam błogosławię.
+ Edward Dajczak

 

Biskup Koszalińsko-Kołobrzeski
Koszalin, dnia 11.05.2012
Pełny tekst dekretu Penitencjarii Apostolskiej

Prot. N. 203/12/I

DEKRET

Penitencjaria Apostolska, mocą uprawnień nadanych jej przez Ojca Świętego Benedykta XVI, udziela pozwolenia Arcybiskupowi Metropolicie Szczecińsko-Kamieńskiemu, Andrzejowi Dziędze, by dnia 19 maja 2012, z okazji Jubileuszu Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej, po zakończeniu Najświętszej Ofiary udzielił wszystkim obecnym wiernym, którzy z duszą pozbawioną przywiązania do jakiegokolwiek grzechu będą uczestniczyć w liturgii, papieskiego błogosławieństwa z załączonym odpustem zupełnym pod zwykłymi warunkami (sakramentalna spowiedź, Komunia Święta i modlitwa w intencjach Ojca Świętego).

Wierni, którzy przyjmą z pobożnością papieskie błogosławieństwo, chociaż dla słusznej przyczyny nie będą mogli fizycznie uczestniczyć w świętych obrzędach, to jeśli z pobożną intencją śledzić będą ich przebieg poprzez telewizję lub radio, dopóki obrzędy te trwają, mogą uzyskać, zgodnie z normami prawa, odpust zupełny.

Bez względu na wszelkie przeciwne zarządzenia.

Dan w Rzymie, w siedzibie Penitencjarii Apostolskiej, 5 maja Roku Pańskiego 2012.

 

 

EMMANUEL Kardynał MONTEIRO DE CASTRO
Penitencjarz Większy
+ Jan Franciszek Girotti, OFMConv.
Regens


Wyświetleń: 2247
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x