Odeszła od nas Pani Maria

01.03.2012 
Pobierz stronę w formacie PDF

Po ciężkiej chorobie nowotworowej, dzisiaj w nocy zmarła Maria Hohm z Gostomii k. Wałcza. Od lat związana ze Wspólnotą z Lipia i Ruchem Światło-Życie była dla nas wielkim darem. Przede wszystkim miała bardzo głęboką i prostą wiarę. Umiała też zaraźliwie dzielić się swoją wielką żywiołowością i poczuciem humoru.

Była zawsze pomocna i pełna entuzjazmu. Z wielką ufnością i cierpliwością znosiła swoją chorobę i nawet podczas niej nie skupiała się na sobie tylko na rodzinie i ludziach, którym ciągle chciała pomagać. W jednym ze swoich listów po operacji pisała: "Chętnie bym zrobiła kurs kierowników koloni. Mam co do tego plany. Chcę spróbować swoich sił i zrobić obóz dla młodych z gimnazjum, ale tych, co mają złą opinię i są uważani za wyrzutków społeczeństwa. Ja lubię z takimi pracować, bo oni mają to "coś" w sobie i jak zaskoczą, to są super chłopaki… A tak to wszystko idzie pomału. Wiara czyni cuda, a ja myślę, że ją mam i pomału pogłębiam… Modlę się i dziękuję wszystkim, co się modlą o moje zdrowie, a wiem że się modlą, bo to się czuje, wiem że nie byłam sama w szpitalu".

Jej mężowi Romanowi oraz dwom synom wraz z rodzinami składamy wyrazy współczucia. Uroczystości pogrzebowe przewidziane są na najbliższy wtorek.

Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie. A światłość wiekuista niechaj jej świeci. Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.


Wyświetleń: 2609
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x