Tylko dla dorosłych!

29.02.2012 
Pobierz stronę w formacie PDF

Znamy kierunek "w górę" i "w dół", jednak coraz częściej zapominamy o ich duchowym znaczeniu. Potrafimy poruszać się windą i korzystamy z samolotów, ale dokąd w głębi zmierzamy na co dzień? Zapraszamy Cię do szukania tego, co w górze! 

Proponujemy Ci rekolekcje dla dorosłych, które adresowane są do dwóch kręgów osób. Pierwszym z nich, to środowisko "dawnych" oazowiczów, którzy formowali się w Ruchu Światło-Życie. Wielokrotnie zgłaszany był postulat, że potrzebna jest propozycja rekolekcyjna dla studentów, młodych małżeństw, osób już pracujących, które wyrosły ze wspólnot młodzieżowych, ale przez wiek, zmianę trybu i miejsca życia często nie mają dziś odpowiedniego dla swojej nowej sytuacji modelu dalszej formacji. Nie wszyscy mogą znaleźć kontynuację w rodzinnej gałęzi Ruchu - w Domowym Kościele. Rekolekcje te są zatem próbą budowania jeszcze jednej drogi i środowiska, nadal jednak duchowo związanego z charyzmatem ks. Franciszka Blachnickiego.

Druga grupa osób, to dorośli, którzy nie mieli wcześniej do czynienia z oazą, ale chcieliby wejść do Ruchu Światło-Życie, tworząc krąg dorosłych. Z oczywistych przyczyn nie spodziewamy się od razu powstania wspólnot parafialnych. Na pewno jednak możliwe jest powstanie pewnej przestrzeni poszukiwania, w której łatwiej będzie można rozeznać, co dalej. Rekolekcje te są zarazem konkretnym wydarzeniem w tej przestrzeni.

Podczas tych rekolekcji rozpoczniemy od tego, co na co dzień jest najbardziej naturalnym i dostępnym sposobem wchodzenia w sacrum - od liturgii. Jest ona bliska, a jednak dociera do nas z niej czasem tak niewiele. Jest drogą i drogowskazem, a przegapiamy na niej to, co ważne. Znamy ją, a nie rozumiemy. Bywa, ze ogarnia nas znudzenie i rutyna. To wszystko stoi przed nami jako wezwanie ku temu, "co w górze, gdzie przebywa Chrystus, zasiadając po prawicy Boga" (Kol 3, 1).

Miejscem rekolekcji będzie Centrum Edukacyjno-Formacyjne w Koszalinie, ul. Seminaryjna 2. Wpłata uczestnika 88 zł. Termin: 23-25 marca 2012 r. Jeśli jest taka potrzeba, istnieje możliwość zabrania ze sobą dzieci. Znajdą się dla nich opiekunowie i postaramy się dopasować do tej sytuacji program.

Zgłoszenia przyjmujemy do 18 marca. Prosimy je kierować do Centrum Ruchu Światło-Życie w Koszalinie: tel. 94 340 98 69 lub 600 604 137 albo przez formularz poniżej, wybierając adresata: Centrum Ruchu Światło-Życie - recepcja.


Formularz kontaktowy

Wyświetleń: 3067
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x