MK o Liturgii godzin

20.02.2012 
Pobierz stronę w formacie PDF

Najnowszy Magazyn Katolicki Polskiego Radia Koszalin w sporej części poświęcony jest Liturgii godzin. Przygotowany jest on w ramach współpracy oazy z tą rozgłośnią oraz cyklu artykułów promujących tę formę modlitwy na łamach naszego serwisu.

Jeszcze do końca tego roku, co dwa miesiące ukazywać się będą kolejne publikacje, przybliżające poszczególne elementy i sens tej modlitwy Kościoła. Na dziś dostępne są już trzy z nich - artykuł wprowadzający, dalej tekst poświęcony Księdze Psalmów oraz artykuł nt. jutrzni i nieszporów, czyli podstawowych godzin liturgicznych. Wkrótce ukaże się tekst poświęcony pokorze, jako cnocie "celebrowanej" w Liturgii godzin. Na maj przewidziany jest artykuł o postawie czuwania i Godzinie czytań.

Odsłuchaj Magazyn Katolicki
Wejdź do czytelni


Wyświetleń: 3156
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x