Bożonarodzeniowe spotkania

08.01.2012 
Pobierz stronę w formacie PDF

Przy parafii pw. św. Antoniego Padewskiego w Jezierzycach Słupskich istnieje malutka wspólnota Oazy Dzieci Bożych, którą opiekuje się animatorka krzyżowa Kazimiera Skibińska OV. Dzisiaj odbyło się na plebanii opłatkowe spotkanie oazowiczów i rodziców zorganizowane przez ks. proboszcza Feliksa Samulaka.

Rozpoczęło się ono Eucharystią, w którą zaangażowane były dzieci. Homilię wygłosił zaproszony moderator diecezjalny Ruchu. Po Mszy dzieci przedstawiły krótkie jasełka. Razem z rodzicami przygotowali też opłatkowe spotkanie ze słodkim poczęstunkiem. Byli na nim również zaproszeni przyjaciele wspólnoty.

Oaza w Jezierzycach dopiero raczkuje, ale wiele można spodziewać się po zaangażowaniu rodziców, którym zależy na formacji dzieci i ks. proboszcza oraz animatorów. Było oglądanie i wpisy do kroniki, pogodny mini-wieczór i spontaniczne rozmowy o rekolekcjach wakacyjnych. Sama radość.

Zobacz galerię zdjęć ze spotkania

Dwudniowe spotkanie z moderatorem diecezjalnym - jeszcze w Adwencie - odbyło się również w Bornem Sulinowie. Była Msza, nieszpory, konferencja, śpiewy i małe co nieco. Wprawdzie nie mamy zdjęć, ale możemy przekazać, że wspólnota - choć jeszcze młoda - na pewno dojrzewa. Oazowiczów jest na tyle dużo, że nie mogą już jednocześnie pomieścić się na plebanii. Stąd młodsi (przed rekolekcjami) i starsi (po pierwszych rekolekcjach) mają osobne spotkania w różne dni tygodnia. Wszyscy są z gimnazjum. Borneńska wspólnota angażuje się nie tylko w swój rozwój, ale w wydarzenia szkolne i parafialne. Gościnny ks. proboszcz Jerzy Stadnik i ks. Sebastian Przybyła, obecny moderator wspólnoty,  myślą nawet o wakacyjnej oazie w Bornem. 


Wyświetleń: 3106
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x