Straszenie końcem świata

05.01.2012 
Pobierz stronę w formacie PDF

W ubiegłym roku "przeżyliśmy" już trzy zapowiadane końce świata. Rok 2012 ma także swoje rzekome proroctwa. Sięgając codziennie do różnych publikacji - zwłaszcza w Internecie - natykamy się na nie, czy tego chcemy czy nie. Różnie też bywa z wysiłkiem wkładanym w weryfikację ich treści.

Większość z nich to oczywiste bzdury i zachowując zdrowy rozsądek umiemy je właściwie ocenić. Bywają jednak wśród nich takie informacje, które zmieszane są częściowo z elementami prawdziwych objawień. Rodzi to wiele zamieszania w umysłach, bo na pozór wydają się one wtedy bardziej wiarygodne. W rzeczywistości jednak budzą niepokój i prowadzą do fałszywej interpretacji wydarzeń oraz nieporozumień w kwestii prawd wiary.

Dla dodania autorytetu takim urojonym przepowiedniom próbuje się wykorzystać m.in. objawienia Matki Bożej w La Salette (Francja). Dzieje się to z wielką szkodą dla wiernych. W związku z nasileniem się takich praktyk, rzecznik Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów ks. Piotr Szweda wystosował oficjalne oświadczenie w tej sprawie. Poniżej publikujemy jego pełny tekst"

 

"W związku z nieprawdziwymi informacjami na temat objawienia Matki Bożej w La Salette z dnia 19 września 1846 roku oraz Orędzia Matki Bożej ukazującymi się w książkach, artykułach, zarówno w prasie i Internecie, powołującymi się często na publikacje Aranuda de Lassusa pt. Sekret Matki Bożej z La Salette. O czasach ostatecznych, jak również opracowanie pt. Objawienia Matki Boskiej w La Salette czy książkę Paula Gouin’a pt. Pasterka z La Salette, oświadczamy, iż zawarte w nich treści są niekompetentnymi i błędnymi interpretacjami orędzia Matki Bożej z La Salette.

  1. Oddziaływanie tych publikacji jest szkodliwe w rozumieniu sensu Orędzia z La Salette określonego w dekrecie bp. Philiberta de Bruillarda z Grenoble z dnia 19 września 1851 roku, przytaczając kwestie nigdy oficjalnie niepotwierdzone przez Kościół. W sposób szczególny dotyczy to sprawy treści tajemnicy saletyńskiej jaką otrzymała Melania Calvat. Późniejsze jej pisma i opublikowana treść tzw. tajemnicy saletyńskiej w żadnej swej części nie stanowią Orędzia Matki Bożej z La Salette. Interpretują je jedynie w sposób sensacyjny, synkretyczny, rzucający perspektywę niemającą nic wspólnego z Orędziem Matki Bożej. Ośrodkami generującymi tego typu interpretacje jest grupa melanistów (nazwa powstała od imienia Melanii Calvat) działająca także w Polsce.
  2. Na polskim rynku księgarskim można znaleźć wiele merytorycznych, zgodnych z nauką Kościoła, opracowań dotyczących objawienia Matki Bożej w La Salette. Również dzięki działającemu Wydawnictwu La Salette polski czytelnik może nabyć rzetelne i wyczerpujące publikacje na temat La Salette m.in.: La Salette, opis zjawienia i sens Orędzia; J. Jaouen MS, La Salette – dar Chrystusa dla Kościoła; J. Stern MS, Maksymin i Melania – pasterze z La Salette; E. Ritz MS, Orędzie Maryi z La Salette czy też filmy DVD jak np.: Tajemnica La Salette.
  3. Należy w tym miejscu przypomnieć Nauczanie Soboru Watykańskiego II i Listu Apostolskiego Marialis cultus, papieża Pawła VI w nr 74: żeby w kulcie maryjnym unikano niepotrzebnej łatwowierności (Lumen Gentium, 67); należy eliminować wszystko, co jest wyraźnie fałszywe, albo legendarne (Marialis cultus, 38).
  4. Depozytariuszami i wyznaczonymi przez Kościół stróżami autentycznej interpretacji objawienia Matki Bożej w La Salette jest powstałe na prawie papieskim Zgromadzenie Księży Misjonarzy Saletynów, a także Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej z La Salette".

Wyświetleń: 3111
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x