Orszak Trzech Króli

29.12.2011 
Pobierz stronę w formacie PDF

Już po raz drugi, z inicjatywy Ojców Franciszkanów, przejdzie ulicami Koszalina Orszak Trzech Króli. To spektakularne wydarzenie jest jednocześnie zadumą nad tajemnicą Objawienia. Orszak rozpocznie się uroczystą Eucharystią pod przewodnictwem bpa Edwarda Dajczaka sprawowaną 6 stycznia 2012 r. o godz. 13:00 w koszalińskiej katedrze.

Po niej barwny korowód, któremu przewodzić będą Trzej Królowie na koniach, wyruszy ulicami: Zwycięstwa, Młyńską, Asnyka, Mickiewicza (cerkiew prawosławna), Podgrodzie, Niepodległości (cerkiew greckokatolicka). Zakończenie Orszaku przy żywej szopce przy klasztorze Ojców Franciszkanów.

W tym roku serdecznie prosimy, aby każda parafia lub szkoła przygotowała grupę kolędników – przebierańców, którzy wraz ze swoim pasterzem (katechetą) uczestniczyć będą w Orszaku.   

Prosimy o propagowanie tej informacji i zachęcamy do udziału.


Wyświetleń: 2799
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x