Seans we dwoje

03.12.2011 
Pobierz stronę w formacie PDF

Widząc zagrożenia i trudności jakie przeżywają dziś małżeństwa i rodziny, kręgi Domowego Kościoła podjęły w skali całego kraju akcję, której celem było zachęcenie małżonków do dialogu. Tą zachętą miał być powrót do źródeł wzajemnej fascynacji, która towarzyszyła pierwszym spotkaniom – stąd pomysł na randkę.

Składał się na nią wspólnie przeżyty seans filmowy, następnie specjalnie przygotowana audycja radiowa inspirująca małżonków do rozmowy, najpierw o filmie, potem o wzajemnych relacjach - a wszystko to w atmosferze pokoju, radości i przyjaźni. Problematyka filmu „Fireproof” skłania do refleksji nad własnym małżeństwem, nad tym czy rzeczywiście potrafię kochać współmałżonka. Obraz filmowy ujawnia też egoistyczne postawy, wskazując na miłość absolutną Jezusa – Boga, który kocha mimo odrzucenia, mimo naszej oziębłości i lekceważenia.

Kontynuacją randki jest 6-tygodniowy internetowy kurs o komunikacji, na który małżonkowie mogli zapisywać się przez cały tydzień po seansie. Akcję udało się zorganizować także w naszej diecezji - w trzcianeckim kinie „Serenada", w Pile w kinie MDK "Iskra" oraz w Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie. W samej Trzciance w pokazie filmu wzięło udział ok. 80 osób, w Pile 90, a w Białogardzie 120. Dla nas organizatorów, największą radością było zobaczyć wiele rozpromienionych,  pełnych nadziei twarzy po filmie. Poniżej kilka wpisów do księgi pamiątkowej zamieszczonych na stronie internetowej randki www.randkamalzenska.pl

Beata i Jarosław Wichrowie
Domowy Kościół w Trzciance

 

  • Film był super. Dzięki że mogliśmy go obejrzeć. Widzę ile jeszcze mam do zrobienia, a nadmieniam że żyjemy już razem 33 latka. Dzięki za to wielkie dzieło, jakie uczyniliście dla nas wszystkich. Bóg zapłać. (Henryk Krystyna)
  • Bardzo dziękujemy za wspaniałą randkę, teraz może być tylko lepiej (-: Jesteśmy 27 lat małżeństwem, nie potrafimy rozmawiać, zazwyczaj ja mówię a mąż słucha i nic nie odpowiada. Jestem zdezorientowana, bo nie wiem, co faktycznie myśli. W rocznicę ślubu zaprosiłam męża do kina, nie miał odwagi odmówić. Po filmie przyznał, że jest zaskoczony i po raz pierwszy udało mi się nakłonić go do rozmowy i to dzięki wam. Dowiedziałam się, co jest dla niego ważne i co czuje. Zobaczyłam jak można ranić drugą osobę nawet drobnym gestem, nie zdając sobie z tego sprawy. (Maria i Józef)
  • Ogromne przeżycie... i dlatego dopiero dzisiaj mogę o tym pisać. Jesteśmy ze sobą 23 lata i w zachowaniach bohaterów filmu niejednokrotnie widzieliśmy siebie samych. To bardzo smutne oglądać siebie "w lustrze" i patrzeć na swoje wady. Ale w tym wszystkim nie dało się nie zauważyć działania Boga, to dzięki Niemu przecież znaleźliśmy się na tej randce, po raz pierwszy od długiego czasu spędziliśmy czas tylko ze sobą, audycja radiowa pobudziła nas do dialogu, i może w końcu nauczymy się słuchać siebie nawzajem. Gorąco wszystkim parom polecam takie spotkania i proszę o więcej. (Gosia i Waldek)
  • Film godny polecenia. Chcielibyśmy, żeby takie akcje pomagające małżeństwom, odbywały się co jakiś czas... Dziękujemy za pomysł. (Angelika Michał)


Od Redakcji: W skali całego kraju, w akcji wzięło udział ok. 8 000 osób z 21 diecezji. W diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej do organizacji tego przedsięwzięcia przyłączyło się, jako partner, Radio Plus Koszalin. Tegoroczna audycja, w której małżonkowie interaktywnie uczestniczyli, jest możliwa do odsłuchania w dziale audycje-Radio Plus.

 


Wyświetleń: 3401
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x