Z bramy do kościoła

16.11.2011 
Pobierz stronę w formacie PDF

Dziś człowieka trzeba szukać - zgubił się. Czasami można być tak przejętym swoją doskonałością i zbawieniem, że - paradoksalnie - zapomina się o innych obok. W tych ostatnich dniach roku liturgicznego warto zobaczyć Jezusa, który szuka pojedynczych osób, jak zagubionej owcy, jak Zacheusza, jak niewidomego, którego głos niknie w tłumie. 

Ludzie odchodzą z Kościoła najczęściej pojedynczo. Świat ich wyłuskuje jak kolejne ziarnka ze słonecznika. Ubywa ich po cichu i po trochu... Łatwo to przeoczyć. Jeśli nasze wspólnoty mają być ewangelizujące, to trzeba nastawić się na takie poszukiwanie. Znaleźć nie tłumy, ale tego jednego - jedną, którzy są w moim zasięgu. To mogą być dla naszych wspólnot osoby na rożne sposoby niewygodne, ale przecież chodzi o to, by były dla nas ważne... Czy nasze wspólnoty są gościnne i otwarte? Czy nowi czują się  w nich jak u siebie, czy raczej z trudem przebijają się przez ścianę "już zgranej paczki"? Może nie wystarczyć im sił...?

Podsuwamy Wam poruszające świadectwo poszukiwania... Dotyczy ono przede wszystkim księdza z Ruchu Światło-Życie, który zajmuje się diakonią ewangelizacji w Łodzi. Jest to jednak również obraz pewnego stylu, którego musimy się ciągle uczyć. Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, uczyniliście także mnie... - mówi Jezus. 


Wyświetleń: 2630
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x