Animatorskie zamyślenia

12.11.2011 
Pobierz stronę w formacie PDF

W Centrum Ruchu w Koszalinie odbyło się spotkanie animatorów zainspirowane przez Anię i Mateusza Orłowskich, odpowiedzialnych za Diecezjalną Diakonię Ewangelizacji. Zaraz po zakończeniu Pielgrzymki animatorzy ogarnęli najpierw seminarium po "najeździe" oazy i przenieśli się do CEF-u, gdzie zjedli kolację i prawdziwe Rogale Marcińskie :)

Następnie odbyła się dziękczynna adoracja Najświętszego Sakramentu. Dziś, po jutrzni i śniadaniu, uczestnicy spotkania najpierw podzielili się Ewangelią z liturgii dnia, wzywającą do nieustannej modlitwy. Potem odbyła się treściwa kilkugodzinna "burza mózgów".  Wszystko zakończyło się Eucharystią.

Spotkanie miało na celu analizę sytuacji wspólnot oazowych i podzielenie się animatorskimi spostrzeżeniami na temat dynamiki Ruchu w diecezji. Samo Słowo z liturgii dało bardzo wyraźny impuls do odnowienia przekonania, że nie organizacja Ruchu jest istotą, ale modlitwa i zawierzenie Bogu. Co więcej, wszyscy byli zgodni, że modlitwa musi stać się fundamentem działań ewangelizacyjnych - modlitwa nieustanna i cierpliwa.

Kolejny wniosek, to zadbanie o współpracę diakonii w dziele ewangelizacji. Dalej ważne jest budzenie otwartości wspólnot na nowe osoby, by przyjmować "nowych" jak "swoich", co okazuje się być sprawdzianem miłości we wspólnotach i ich rzeczywistej ewangelijnej "żywotności".

W trakcie odbyła się również telefoniczna konferencja z Ireneuszem Krosnym. Został zaplanowany jego występ w naszej diecezji i warsztaty pantomimy, które poprowadzi dla animatorów.

Było poruszanych jeszcze wiele innych spraw. Na koniec jednak warto powiedzieć, że zrodziła się na tym spotkaniu myśl o powstawaniu oazowych wspólnot dorosłych (np. studentów, pracujących, osób samotnych, wdowców, czy małżonków niezaangażowanych z różnych względów w Domowy Kościół itp.), którzy chcieliby pójść w Kościele drogą Ruchu Światło-Życie. Kilka godzin później zgłosiło się do niej pierwszych pięć osób! Znalazł się też ksiądz, który podejmie się w niej pasterzowania. Jest radość! Osoby z Koszalina i okolic zapraszamy więc do tej wspólnoty. Kontakt: Ilona Czeszejko.


Wyświetleń: 3631
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x