Świnka morska z rusztu

09.11.2011 
Pobierz stronę w formacie PDF

W Święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej - żeby było tak ogólnokościelnie - mamy dla Was  nowe wiadomości z misyjnych szlaków o. Michała Sabatowskiego, franciszkanina i oazowicza z naszej diecezji. Życiowa lekcja w temacie: "Kościół powszechny ", to teraz jego codzienność.

Składają się jednak na nią dość niecodzienne wrażenia - i to dla oczu, i dla podniebienia. Pisze on do nas: Minął kolejny miesiąc pobytu w Ekwadorze. Ostatnio udało mi odwiedzić nasz klasztor w Tulkan na granicy z Kolumbią. Otoczone wulkanami miasteczko i pagórkami, z doliną rzeki Carchi. Bardzo urocze miejsce. Pierwszy też raz odprawiłem "solo" Eucharystię w języku hiszpańskim dokładnie 5 lat i 5 miesięcy po mojej polskiej prymicji (podobno mam akcent kastylijski; nawet bym nie pomyślał, że mam jakikolwiek akcent). Oczywiście mój hiszpański jest jeszcze słaby. Pierwszy też raz mogłem spróbować jak smakuje świnka morska - jakbyście pytali, to taki trochę kurczak, królik i nie ma się czego brzydzić, tak jak krabów czy langust, które tu są czymś popularnym. Miałem też okazję zobaczyć sanktuarium w Kolumbii Las Lajas, kościółek schowany w dolinie na mostku. Pozdrawiam was serdecznie do następnego.

Od nas dodamy, że Las Lajas Cathedral rzeczywiście wisi niejako w powietrzu, stojąc na moście. Ta niezwykła lokalizacja została spowodowana tym, że właśnie wśród tutejszych skał w 1754 roku dwójce kobiet ukazała się Matka Boża. Na jej cześć powstał w XIX wieku skromny kościołek, jednak wierni postanowili wybudować bardziej okazałą świątynię.


Wyświetleń: 3147
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x