Historie znanie i nieznane

08.11.2011 
Pobierz stronę w formacie PDF

Nakładem Centrum Ruchu Światło-Życie w Koszalinie ukazała się książka pt. "Historia Ruchu Światło-Życie w Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej". Jej autorką jest s. Grażyna Łazor ze Wspólnoty Dzieci Łaski Bożej. To już druga pozycja wydana przez Centrum. W tym roku wydane były także odnowione teksty tzw. Ciemnych Jutrzni.

Jest w niej sporo danych statystycznych, zdjęć i niepublikowanych zapisków historycznych. Od strony merytorycznej został włożony tu przez s. Grażynę wysiłek, który czyni z tego opracowania bardzo bogate kompendium wiedzy o Ruchu w diecezji, nie mające precedensu. Wydana książka powstała na bazie pracy magisterskiej pt. „Działalność pedagogiczna Ruchu Światło-Życie w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej w latach 1974-2010”, obronionej przez s. Grażynę z wyróżnieniem w Gdańskiej Wyższej Szkole Humanistycznej – filia w Koszalinie.

Jest  to cenne wydawnictwo zamykające pewien etap rozwoju oazy w diecezji oraz nowy impuls dla „pamięci i tożsamości” dawnych i obecnych członków Ruchu Światło-Życie. Książkę będzie można nabyć już podczas Pielgrzymki Ruchu - 11 listopada.


Wyświetleń: 3538
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x