Udało się podwójnie!

02.11.2011 
Pobierz stronę w formacie PDF

Moi kochani. Mogę obwieścić, że udało się! Wspólnymi siłami odmówiliśmy codziennie cały różaniec (cztery części) za kapłanów i o kapłanów - co więcej nie tylko w naszej diecezji (koszalińsko-kołobrzeskiej), ale i w pelplińskiej. Było nas ponad 1240 osób!

Jestem przekonany, że w przyszłym roku Pan Bóg znów pomnoży nasze siły - są jeszcze 42 inne diecezje, które też potrzebują takiej modlitwy. Może ktoś to podejmie we współpracy z nami... Dziękuję zatem ludziom z KSM w parafii w Chojnicach, którzy przeszczepili ten pomysł do diec. pelplińskiej. Sprawili mi wielką radość :)

Dziękuję wszystkim, do których dotrze ten news, a za ich pośrednictwem tym, którzy zostali przez nich zaproszeni do różańca. Internet może być niebezpieczny, bo dzieje się przez niego wiele zła. Jest jednak także narzędziem dobrych dzieł, gdy jest w dobrych rękach. Daje on możliwość stworzenia czegoś ważnego, mimo odległosci i faktu, że w wielu przypadkach się nie znamy - jednak tak samo wierzymy.

Gdybyście chcieli coś napisać, podzielić się jakimiś myślami, to zachęcam. Może jakieś myśli na przyszłość, bo mnie już chodzi po głowie myśl o specjalnym serwisie. Gdyby każda diecezja się włączyła, to w październiku popłynęłaby modltwa za kapłanów i o kapłanów z 27 280 serc. Księży trzeba ochronić i przed światem, i czasem nawet przed nimi samymi. Wierzę, że Matka Boża Różańcowa zawalczy o nich.

Jeszcze raz Wam dziękuję. To dla mnie piękne świadectwo troski o Kościół.

ks. Zbigniew Woźniak
moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie

P.S. Ten dar modlitwy złożymy na ręce księdza biskupa Edwarda Dajczaka podczas Mszy Świętej 11 listopada, w trakcie Diecezjalnej Pielgrzymki Ruchu Światło-Życie. Przekażemy mu również  pełną listę uczestników Internetowego Żywego Różańca 2011.


Formularz kontaktowy

Wyświetleń: 3106
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x