XVIII Diecezjalna Pielgrzymka Ruchu

26.10.2011 
Pobierz stronę w formacie PDF

11 listopada zgromadzi nas, już po raz osiemnasty, nasz największy doroczny dzień wspólnoty - Diecezjalna Pielgrzymka Ruchu Światło-Życie. Tym razem hasłem Pielgrzymki jest temat roku formacyjnego "Słuchać Pana w Kościele".

Rodziny, dorosłych, młodzież i dzieci zapraszamy więc na to doroczne świętowanie kościelne i patriotyczne. Miejscem Pielgrzymki jest gościnne dla nas od lat Wyższe Seminarium Duchowne w Koszalinie. Będzie z nami Ksiądz Biskup Edward Dajczak, na którego ręce złożymy m.in. dar naszej modlitwy, jaką zanosiliśmy do Boga w październikowym Internetowym Żywym Różańcu. Na jego ręce będzie tez można złożyć jak zawsze deklaracje Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.

Podczas Pielgrzymki część panelowa odbędzie się w oparciu o „geografię rejonów”. Będziemy podzieleni na pięć grup, tak by w nich mogły spotkać się wszystkie rodzaje oaz z danego rejonu. Będzie to okazja do wzajemnego poznania się i „rozejrzenia” w możliwościach oraz trudnościach Ruchu w każdej z części diecezji. W wymiarze pokoleniowym całego Ruchu rozważymy też temat roku. Dodatkowe, osobne spotkanie będą mieć również kapłani-moderatorzy. Trochę dla zabawy, trochę dla wzbudzenia kreatywności i uruchomienia procesu grupowego, na czas Pielgrzymki przydzieliliśmy każdemu rejonowi inny kolor. Prosimy, aby każdy uczestnik Pielgrzymki miał na sobie jakiś widoczny kolorowy element, który utożsamiałby osobę z danym rejonem. Pomysłowość tutaj nie jest limitowana (oczywiście w granicach zdrowego rozsądku).

a. rejon Słupsk – czerwony
b. rejon Koszalin – zielony
c. rejon Szczecinek – żółty
d. rejon Wałcz – niebieski
e. rejon Piła – biały

Jak co roku uczestnicy dokładają się do organizacji – 10 zł od osoby. Dzieci, które przyjeżdżają z rodzicami są zwolnione z opłaty organizacyjnej. Podczas Mszy Świętej zostanie zebrana kolekta na dalszą rozbudowę naszego serwisu internetowego. Trzeba wziąć własny pielgrzymkowy prowiant. Zapewniamy herbatę i gorącą zupę z pieczywem i tradycyjne rogale na wspomnienie św. Marcina.

Chęć udziału w Pielgrzymce należy zgłosić najpóźniej do 4 listopada pod tel. (94) 340 98 69 – od pn. do pt. w godz. 9:00-13:00 lub kom. 600 604 137 albo przez formularz poniżej – adresat: Centrum Ruchu Światło-Życie – recepcja. Musimy wcześniej zamówić druk materiałów i artykuły spożywcze oraz przygotować pomieszczenia na spotkania, adekwatne do ilości osób z danego rejonu. Chcemy również znać ilość dzieci i ich wiek, bo będą miały one osobne zajęcia. Gdyby nastąpiła zmiana liczby osób już zgłoszonych, należy także poinformować o tym Centrum. Bardzo też prosimy o punktualne przybycie na spotkanie pielgrzymkowe.

Program Pielgrzymki:

  8:00  recepcja (hall przy furcie seminaryjnej)
  9:30  zawiązanie wspólnoty (aula)
10:30  liturgia godzin – modlitwa w ciągu dnia (aula)
10:45  konferencja - ks. Jarosław Kwiecień (aula)
11:15  spotkania według rejonów / spotkanie dla dzieci
          (sale wykładowe) 
13:00  podsumowanie pracy w grupach (aula)
14:00  obiad: Domowy Kościół (jadalnia CEF) / pozostali uczestnicy
          (refektarz)
14:30  spotkanie moderatorów (Sala Senatu) / pozostali uczestnicy
          "czas dla bliźniego"
15:15  Namiot spotkania, przygotowanie w ciszy do Eucharystii
          (kaplica)
15:30  Eucharystia, koncelebra (kaplica) – kapłanów prosimy
          o zabranie ze sobą alb
17:00  spektakl (aula) - pobierz ulotkę o spektaklu


Formularz kontaktowy

Wyświetleń: 4602
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x