Zapałka nie ogrzeje

23.10.2011 
Pobierz stronę w formacie PDF

„Zapałka nie ogrzeje”, to akcja, przez którą Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej chce uwrażliwić nas na problem biedy i jej konsekwencji. Wielu ludzi boryka się z biedą, szczególnie zimą. Jedna zapałka nie ogrzeje, ale wypalamy ich tyle podczas listopadowych modlitw przy grobach.

To może być szansa nie tylko dla zmarłych, ale przede wszystkim żywych. Przy zaangażowaniu Szkolnych Kół Caritas oraz innych środowisk (między innymi oaz) nasza Diecezjalna Caritas chce 1 listopada sprzedać przy cmentarzach specjalnie przygotowane na tę akcję zapałki i pozyskać fundusze, aby potem przeznaczyć je na dofinansowanie ogrzewania w ubogich gospodarstwach domowych.

Bardzo prosimy o przyłączenie się do tej akcji. Zdobyte fundusze po odliczeniu kosztów produkcji pozostaną do dyspozycji wspólnot, które będą miały szansę w swoim środowisku lokalnym pomóc najbardziej potrzebującym w zapewnieniu zimowego ogrzewania. Patronat honorowy nad akcją objął biskup Ordynariusz Edward Dajczak.

Chętnych do włączania się w tę akcję prosimy o kontakt z Agnieszką Kukiełka: akukielka@caritas.pl lub tel.: 501 546 767.

 


Wyświetleń: 3373
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x