Pierwsza profesja Tomka

22.09.2011 
Pobierz stronę w formacie PDF

Sześciu braci: br. Ryszard Dorda, br. Adam Stramski. br. Andrzej Samołuk, br. Wojciech Czywczyński, br. Tomasz Skowron (nasz oazowicz) i br. Wojciech Pawłowski, zakończyło swój nowicjat pierwszymi ślubami zakonnymi.

Uroczystość miała miejsce 18 września w Sędziszowie Małopolskim, gdzie bracia przeżywali okres próby. Po złożeniu ślubów bracia otrzymali regułę i konstytucje Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów, którymi chcą żyć każdego dnia.

Tomek (najwyższy ze wszystkich, pierwszy w drugim rzędzie od prawej) jest bratem s. Moniki Skowron ze Wspólnoty z Lipia, pochodzi z Koszalina. Jest autorem pierwszej oficjalnej oazowej strony internetowej w naszej diecezji oraz forum Tertulian.


Wyświetleń: 5101
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x