Bóg, horror, ojczyzna

12.09.2011 
Pobierz stronę w formacie PDF

Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy zaprotestowało wobec zaangażowania telewizji publicznej w promowanie satanizmu. Chodzi o udział Adama „Nergala” Darskiego - zdeklarowanego satanisty i wroga chrześcijańskich wartości - w programie „The Voice of Poland”.

Adam Darski w swojej publicznej działalności dokonuje licznych profanacji, bezczeszczenia symboli Kościoła Katolickiego, poniża godność katolików. Profanacje te mają miejsce podczas koncertów zespołu Behemoth, którego Darski jest liderem, znajdują wyraz w tekstach utworów tego zespołu, na stronach internetowych zespołu, w kręconych przez Behemoth teledyskach, a także materiałach i gadżetach promocyjnych. Działalność ta nie jest incydentalna i nie odnosi się do jakiejś dalszej przeszłości. Profanacje dokonywane są od lat, ale obecnie są szczególnie nasilone. Adam Darski zakładający na szyję różaniec z odwróconym krzyżem, w jednym z ostatnio kręconych teledysków, w sposób wyraźny bezcześci największy symbol religijny Kościoła Katolickiego – stwierdzają dziennikarze.

Publicznie wypowiedzieli się w tej kwestii także bp włocławski Wiesław Mering oraz abp metropolita gdański Sławoj Leszek Głódź. Zachęcają oni do czynnego zaangażowania w obronę wartości chrześcijaństwa i wartości narodowych oraz upominają się o wypełnianie misji TVP.

W klimacie tej dyskusji „Newsweek" zamieścił artykuł „Bóg, horror, ojczyzna” ilustrowany zdjęciem Nergala, owiniętego zakrwawioną polską flagą narodową. Pod takim samym tytułem widnieje na portalu demotywatory.pl zdjęcie z wydarzeń sprzed Pałacu prezydenckiego przy krzyżu. Wydaje się więc, że przeciętny Kowalski ma szansę zobaczyć, lepiej niż kiedykolwiek, absurd obydwu ekstremów i ze zgrozą spostrzec jak daleko mogą one sięgać. Jest to też dobra okazja do refleksji, na ile takie ekstrema serwowane w mediach znieczulają nasz zdrowy osąd rzeczywistości i niwelują poczucie, że spraw ważnych nie można przecież obrócić w show. Chyba, że boimy się etykiety „moherów”, „beretów”… i milcząco przełkniemy kolejną „artystyczną ekspresję”, wbrew słowom św. Pawła: Wszystko wolno, ale nie wszystko przynosi korzyść. Wszystko wolno, ale nie wszystko buduje. (1 Kor 10, 23)

 

Protest Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy

Odezwa bpa Wiesława Meringa

List abpa Sławoja Leszka Głódzie do prezesa TVP Juliusza Brauna

Petycja - formularz przystąpienia do protestu


Wyświetleń: 4810
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x