Maryja Matka Życia

07.09.2011 
Pobierz stronę w formacie PDF

Projekt Pomnika Dzieci Utraconych w Koszalinie został wyłoniony. Będzie to zmniejszona kopia rzeźby Maryi Matki Życia, znajdującej się przed radomską kurią biskupią. Autorem projektu jest łódzka artystka Krystyna Fałdyga-Solska.

Radomski prototyp, to figura metrowej wysokości. Rzeźba przedstawia Maryję z Jezusem, u podnóża której otoczone płaszczem leży malutkie dziecko. Koszalińska figura zamontowana zostanie na podeście i osadzona w krzyżu. Koszt budowy pomnika wyniesie około 20 tys. zł. Pomnik umieszczony będzie przy grobowcu, znajdującym się na Cmentarzu Komunalnym w Koszalinie. Tam w Wielkim Tygodniu zostały pochowane szczątki dzieci pozostawionych w koszalińskim szpitalu w poprzednich latach.

Drugi pochówek dzieci utraconych, pozostawionych w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie, odbędzie się 15 października w Dzień Dziecka Utraconego. Pochówek poprzedzi Msza św. w kościele pw. Św. Józefa Oblubieńca w Koszalinie.

Budowa Pomnika Dzieci Utraconych w Koszalinie odbywa się w ramach kampanii społecznej „Nasze na zawsze”. W Koszalinie przeprowadzone zostały już dwie zbiórki publiczne na ten cel. Udało się zebrać ponad 10 tys. zł. Komitet zamierza pozyskać brakujące fundusze dzięki wsparciu władz samorządowych i podczas kolejnych zbiórek publicznych. Nadal Komitet apeluje o wpłaty na konto Stowarzyszenia Vocatio Dei nr: 06 1540 1043 2104 8106 4403 0001.

Pomysłodawcą budowy pomnika jest ks. Henryk Romanik. Komitet Budowy Pomnika Dzieci Utraconych powołany został 19 stycznia b.r. Honorowymi członkami komitetu są biskup koszalińsko- kołobrzeski Edward Dajczak, prezydent Koszalina Piotr Jedliński, przewodniczący Rady Miasta Koszalin Władysław Husejko oraz radna miejska, pediatra Urszula Mikietyńska. W pracach komitetu uczestniczą również przedstawiciele Urzędu Stanu Cywilnego, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, Szpitala Wojewódzkiego, Urzędu Miasta, Kurii Biskupiej diecezji koszalińsko- kołobrzeskiej i Stowarzyszenia „Vocatio Dei”.

Zdjęcia w galerii przedstawiają rzeźbę z Radomia, na której wzorowany jest koszaliński projekt. Fotografie za: album.radom.pl


Wyświetleń: 4262
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x