Zimny prysznic na współnotę

05.09.2011 
Pobierz stronę w formacie PDF

W centralnym serwisie www oazy ukazały się niedawno dwa artykuły o oazach na Wschodzie - w Chinach i Pakistanie. Żyjąc w Polsce mamy zupełnie inne warunki do wzrastania w wierze. Czasem warto wychylić głowę ze swojego "ogródka", by przekonać się jak daleko nam do heroizmu.

"Gdy chrześcijanie bluźnią" i "Chcę zawieźć oazę do Chin", to dwa świadectwa, które mogą stanowić zbawienny "zimny prysznic" dla wspólnot tracących zapał. Często marudzimy, szukamy nastroju, wygody. Nie doceniamy możliwości życia we wspólnocie wiary, jak doceniają ją nasi bracia w krajach, gdzie chrześcijaństwo jest po prostu ryzykowne.

Ruch odkrywa siebie też przez rzeczywistość diakonii misyjnej, pełnionej w różnych krajach. Zaczęło się od Zambii. Nie jest to tylko posługa wobec innych, ale i poszerzanie horyzontów przez doświadczenie różnorodności i powszechności Kościoła. W diakonii misyjnej jest też i "nasz człowiek" - s. Bożena Tomkowska, klaretynka i oazowiczka z Piły. Obecnie wyjeżdża ona na misję na Ukrainę.


Wyświetleń: 3663
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x