Dodatkowy nabór na WT US

02.09.2011 
Pobierz stronę w formacie PDF

Od blisko 25 lat prowadzone są w naszej diecezji studia teologiczne dla osób świeckich. Najpierw był to Wyższy Instytut Wiedzy Religijnej (popularny WIWR), a następnie Instytut Teologiczny. W ramach tych studiów wykształcenie zdobyła cała rzesza świeckich katechetów oraz osób konsekrowanych.

5-letnie jednolite studia magisterskie z teologii, na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Szczecińskiego w Sekcji Koszalin, pozwalają zdobyć gruntowną i wszechstronną wiedzę teologiczną, a także ogólną wiedzę z zakresu nauk humanistycznych oraz społecznych. Przygotowują do pracy w różnego rodzaju kościelnych i świeckich instytucjach jak i ośrodkach zajmujących się świadczeniem usług edukacyjno-kulturowych i profilaktyką społeczną. Po odbyciu przygotowania pedagogicznego można być nauczycielem religii w szkołach objętych systemem oświaty.

Są to bezpłatne studia dzienne, a ich atutem jest prowadzenie zajęć tylko w czwartki i piątki po południu oraz w soboty. Zajęcia mają miejsce w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie. Dojazd autobusem miejskim nr 9.

Trwa dodatkowa rekrutacja - do końca września. Przyjęcie na studia dokonuje się na podstawie świadectwa maturalnego. Dokumenty składa się w Sekretariacie Wydziału Teologicznego mieszczącym się w WSD – ul. Seminaryjna 2, Koszalin. Więcej informacji – tel. (94) 345 90 22.


Wyświetleń: 3733
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x