Na pierwszy rzut oka nie widać, że kocham

31.08.2011 
Pobierz stronę w formacie PDF

3 września w ramach Festiwalu Rockowego "Generacja" w Koszalinie, gościnnie wystąpi legendarny zespół Armia oraz nowy, ale już popularny zespół Luxtorpeda. Dlaczego warto wybrać się na to spotkanie z muzyką? Armia to zespół który gra na polskiej scenie już 26 lat.

W tym roku 20-lecie obchodzi jedna z najbardziej znanych i cenionych płyt "Legenda". Lecz należy pamiętać, że Armia gra nie tylko Legendę. Najlepsze płyty nawiązują do "Boskiej Komedii" (Triodante) oraz do "Procesu" Franza Kafki (Der Prozess). Tych którzy kojarzą Armię jedynie ze starymi szlagierami punkowymi, muszę rozczarować. Każda kolejna płyta różni się tematyką i muzyką od poprzedniej. Dobra muzyka, liryczne teksty pełne metafor.

W listopadzie 2010 Armia zagrała koncert promujący najnowszy album „Freak” w Muzycznym Studio Polskiego Radia im. A. Osieckiej. Wydarzeniem szczególnym było także powstanie utworu „Jeszcze raz, jeszcze dziś” skomponowanego przez Tomasza Budzyńskiego na prośbę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z okazji 600-lecia Bitwy pod Grunwaldem.

Luxtorpeda to zespół przyjaciół, którzy grywali wcześniej w innych projektach. Istnieją zaledwie od roku, a ich płyta dostępna jest  od kilku miesięcy. Na czym polega fenomen tego zespołu? Wszak całe wakacje koncertowali w polskich miastach! Grali w tym roku w Jarocinie oraz na Woodstocku. Od trzech tygodni ich singiel "Autystyczny" zajmuje pierwsze miejsce na Liście Trójki! To dobry skład, czy też świetne teksty śpiewane do ciekawie skomponowanej muzyki, sprawiają, że odnoszą sukcesy? Jedno jest pewne, że w końcu na Pomorzu pojawi się grupa najbardziej chyba znanych muzyków środowiska tzw "muzyki chrześcijańskiej".

Pozdrawiam
"Tosisława"


Wyświetleń: 5111
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x