"Wiosna eucharystyczna" (4)

22.09.2011 
Pobierz stronę w formacie PDF

Obecny rok duszpasterski, przebiegający pod hasłem "W komunii z Bogiem" jest dobrą okazją do krzewienia adoracji. W marcu tego roku, nasz Biskup przesłał całemu prezbiterium list, w którym prosi o ożywienie tej praktyki w każdej parafii.

 

Czcigodni Bracia w kapłaństwie!

W każdej Mszy św. wypowiadamy słowa „Oto Baranek Boży” - słowa, którymi Jan Chrzciciel wskazał swoim uczniom Jezusa. Ci, idąc za Panem, zadali Mu pytanie: „Gdzie mieszkasz?”, a Pan odpowiedział: „Chodźcie, zobaczcie”. Tymi słowami chcę Was, drodzy Bracia, poprosić, abyście w tym roku duszpasterskim, którego hasłem są słowa: „W komunii z Bogiem”, pomogli wiernym zatrzymać się na modlitwie, by mogli spotkać Jezusa.

W naszym programie duszpasterskim wśród wielu wskazań i zaleceń, jest jedna szczególna prośba i o jej gorliwe wypełnienie w tym liście proszę: To prośba o godzinną adorację w każdy czwartek!
Proszę Was, Czcigodni Bracia, by w każdej parafii czwartek przed wieczorną Mszą świętą był godziną świętą naszej diecezji. W najmniejszych parafiach można rozpocząć od pewnego minimum - choćby pół godziny adoracji Najświętszego Sakramentu. W parafiach o wielu filiach można adorację odprawiać naprzemiennie, także w kościołach filialnych. Musimy bardziej rozmodlić nasze parafie, ponieważ bez modlitwy żadna odnowa wiary nie jest możliwa. Proszę więc, abyśmy pomogli naszym wiernym nauczyć się adoracji w ciszy - modlitwy, która jest uwielbieniem Boga i przyjmowaniem Jego woli, a nie tylko pacierzową formułą zaduszającą jej głębię.

Dlaczego adoracja?

Eucharystia stwarza przestrzeń modlitewną i daje chrześcijańskiej wspólnocie uczniów łaskę modlitwy. W historii Kościoła wszystkie okresy odnowy związane są z powrotem do modlitwy, a szczególnie do modlitwy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Adoracja jest trwaniem sercem przy Panu, jest serdeczną łącznością z Panem i uczuciową obecnością prze Nim. Prawdziwa modlitwa jest relacją w miłości.

Przed nami beatyfikacja Sługi Bożego Jana Pawła II, a On nie tylko prosił nas często o ożywienie modlitwy adoracyjnej, ale sam nią żył, dając niezwykłe świadectwo modlitewnej wierności. Metropolita lwowski abp Mokrzycki na spotkaniu z kapłanami archidiecezji poznańskiej powiedział: „W każdy czwartek Jan Paweł II odprawiał godzinę świętą, nie tylko wtedy, kiedy był w domu, ale także podczas podróży apostolskich”. Niech odnowa modlitewna stanie się najlepszym sposobem przygotowania naszej diecezji do beatyfikacji Jana Pawła II.

Nasz Kalendarz Liturgiczny na ostatnich stronicach podaje terminy wieczystej adoracji w diecezji, rozpisane na poszczególne parafie. Proszę Czcigodnych Księży o powrót do tej wielkiej modlitwy diecezji i choćby o kilkugodzinną adorację w wyznaczonym dniu.

Powróćmy do modlitwy! Nie bójmy się tego, że rozpoczniemy tę modlitwę z niewielką ilością wiernych - niech to będzie nawet jeden modlący się człowiek. Zachęcajmy do niej gorliwie i serdecznie, zapraszajmy grupy i ludzi dobrej woli. Mamy tyle intencji: o wiarę, która osłabła w tylu sercach, za rodziny, za dzieci i młodzież ludzi samotnych i chorych, o powołania kapłańskie i zakonne, których nam tak brakuje.

Życzę Wam Bracia gorących serc i niech Duch Święty nas Wszystkich umacnia i prowadzi!

Pozdrawiam Was w Panu

+ Edward Dajczak


Wyświetleń: 3484
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x