Pokochać swój cień

31.08.2011 
Pobierz stronę w formacie PDF

Polecamy inspirujący artykuł ks. Tomasza Jaklewicza pt. "Pokochać swój cień". Ks. Tomasz odnosi się do wewnętrznego rozdarcia, jakie przeżywają ludzie z ideałami. Oczywiście, dążenie do ideałów jest czymś pozytywnym, jednak liczenie się z własnym "cieniem" jest wyrazem pokory.

W tekście odwołuje się do tezy Anselma  Grüna OSB, że każdy idealizm ma swoją ciemną stronę. Lekarz, który całkowicie poświęca się dla innych, często nosi w sobie wielkiego egoistę. Gorliwy oazowicz, angażujący się w rozmaite posługi w parafii bywa agresywny wobec swoich bliskich w domu czy kolegów z klasy, myślących inaczej niż on. Swoisty religijny cień mają także wspólnoty ruchów religijnych. Również oazowe! Wspólnota mogłaby poznać swój cień po tematach, które stały się w niej tabu. O czym się nie mówi? Jakich tematów się unika? Jaką inną wspólnotę się deprecjonuje, by dowartościować siebie? Pytania, postawione przez Grüna, mogą pomóc wspólnocie na drodze ku bardziej autentycznemu życiu chrześcijańskiemu.

Pełny tekst artykułu ukazał się w czasopiśmie Oaza (nr 53 styczeń-luty 2001) oraz na stronach serwisu oaza.pl


Wyświetleń: 3134
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x