"Wiosna eucharystyczna" (2)

08.09.2011 
Pobierz stronę w formacie PDF

Kontynuując nasz cykl o adoracji spróbujemy razem z Wami odkrywać jej szczególny wymiar, do którego wzywa nas dzisiaj Kościół. Kongregacja ds. Duchowieństwa w roku 2007 wydała specjalny dokument objaśniający rozwój praktyki nieustającej adoracji eucharystycznej dla dobra kapłanów.

Co miałoby to oznaczać? Otóż, jak stwierdza prefekt tej Kongregacji kard. Claudio Hummes, dla prawdziwego dobra duchowieństwa i skuteczności posługi duszpasterskiej, ciągle trzeba podejmować nowe starania. Pisze on: Jesteśmy zdecydowani stawić czoło różnym problemom i trudnościom. Ale będąc świadomi, że działanie wynika z bytu i że duszą wszelkiego apostolstwa jest zażyłość z Bogiem, chcemy dać początek ruchowi duchowemu, który pogłębiając świadomość ontologicznego (istotowego -przyp. red.) związku między Eucharystią i kapłaństwem, a także szczególnej macierzyńskiej więzi między Maryją i wszystkimi kapłanami, doprowadzi do powstania sieci nieustającej adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji uświęcenia duchowieństwa. Jak również do podjęcia przez kobiety konsekrowane, na wzór Najświętszej Maryi Panny, Matki Najwyższego i Wiecznego Kapłana, współuczestniczącej w Jego dziele odkupienia, nowego zobowiązania do duchowej adopcji kapłanów, aby im pomagać, ofiarując się za nich, modląc i pokutując. Z adoracją jest zawsze związany akt wynagrodzenia za uchybienia, dlatego też w aktualnych warunkach zaleca się uwzględnienie tego jako szczególnej intencji.

Wiele w realizacji tego wezwania zależy od nas, od Ruchu Światło-Życie, poczynając od dzieci, a kończąc na małżeństwach i całych rodzinach. Dużo naszych wspólnot ma wpisaną adorację w swój parafialny rytm życia. Sporo oazowiczów praktykuje ją indywidualnie. Namawiamy zatem, by wejść w ten wstawienniczy, błagalny wymiar adoracji, tym bardziej, że powołania do kapłaństwa ciągle rodzą się - ku naszej radości - również w oazach naszej diecezji. Nigdy dość modlitwy za tych, którzy chcą być kapłanami lub już nimi są.


Wyświetleń: 3638
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x