Podsumowanie oaz wakacyjnych 2011

29.08.2011 
Pobierz stronę w formacie PDF

W dniach 23-25 sierpnia 2011 r. na Kopiej Górce w Krościenku nad Dunajcem odbyło się Podsumowanie OŻK 2011. Spotkanie rozpoczęło się we wtorek obiadem, po którym pierwsi przyjezdni zgromadzili się w Namiocie Światła.

Naszą diecezję reprezentowała tym razem s. Grażyna Łazor ze Wspólnoty z Lipia. Wszyscy uczestnicy mieli możliwość uczczenia relikwii bł. Jana Pawła II, które już od środy znajdowały się na Kopiej Górce, a które przywiózł ks. Teodor Suchoń, moderator diecezjalny Domowego Kościoła z diecezji katowickiej.

Podsumowanie oaz dzieci i młodzieży w naszej diecezji odbyło się dzisiaj w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Koszalinie. Rozpoczęło się nieszporami, a zakończyło kolacją z "dopowiedzeniami" przy wspólnym stole. Oazy Domowego Kościoła omawiane będą w najbliższą sobotę w Róży Wielkiej, na spotkaniu Kręgu Diecezjalnego. Ogólnopolskie podsumowanie oaz rodzin w Paradyżu, 10 i 11 września br.

W ramach tegorocznych rekolekcji letnich Ruchu Światło-Życie, odbyło się 16 oaz, poprowadzonych siłami naszej diecezji. Wzięło w nich udział: młodzieży i dzieci prawie 350 osób (10 oaz) oraz 78 par małżeńskich w ramach Domowego Kościoła (6 oaz). Generalnie utrzymuje się ta sama liczba młodzieży (zmienił się jedynie wiek - mniej było dzieci z podstawówki a więcej młodzieży gimnazjalnej i ze szkół średnich). Z racji różnorodności form rekolekcyjnych, więcej było natomiast uczestników tegorocznych oaz dla rodzin. Serdecznie dziękujemy moderatorom oaz: o. Piotrowi Włodydze OSB, ks. Konradowi Grudzie, ks. Dariuszowi Ratajowi, ks. Remigiuszowi Szauerowi, ks. Wojciechowi Kolarzowi, ks. Dariuszowi Wypychowi, ks. Sebastianowi Kowalowi, ks. Dawidowi Hamrolowi, ks. Tomaszowi Tomaszewskiemu, ks. Piotrowi Pękulowi, ks. Krzysztofowi Włodarczykowi, ks. Grzegorzowi Marquardtowi, ks. Robertowi Stworze, ks. Andrzejowi Wachowiczowi oraz ks. Andrzejowi Pawłowskiemu.

Podziękowania składamy także siostrom z Lipia: Monice Grabek, Grażynie Łazor, Joannie Nitce, Malwinie Iwanickiej, Natalii Frączek oraz s. Joannie Rogowskiej, pallotynce. Dziękujemy również klerykom i animatorom świeckim - zwłaszcza animatorom krzyżowym: Ani Wilmont, Ani Orłowskiej, Kazi Skibińskiej OV oraz Monice Bryle, które pełniły posługę odpowiedzialnych w oazach. Dziękujemy całej diakonii rekolekcyjnej oraz wszystkim życzliwym współpracownikom – w tym Księżom Proboszczom i Księżom Wikariuszom, którzy na różne sposoby umożliwili organizację oaz.


Wyświetleń: 3612
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x