"Wiosna eucharystyczna" (1)

01.09.2011 
Pobierz stronę w formacie PDF

Kończą się wakacje i lato, a my chcemy Wam zaproponować wiosnę... wiosnę eucharystyczną. Wraz z pierwszym czwartkiem nowego roku formacyjnego zaczynamy cykl liturgiczny, dotyczący adoracji Najświętszego Sakramentu.

Ojciec Święty Benedykt XVI w czasie audiencji generalnej dnia 17 listopada 2010 roku powiedział: "Chciałbym z radością podkreślić, że dzisiaj w Kościele mamy do czynienia z "wiosną eucharystyczną": ileż osób zatrzymuje się w milczeniu przed Tabernakulum, aby spędzić czas na miłosnej rozmowie z Jezusem! Jest czymś ogromnie pocieszającym, że wiele grup ludzi młodych odkryło piękno modlitwy adoracyjnej przed Najświętszym Sakramentem Eucharystii. Modlę się, by ta "wiosna eucharystyczna” rozszerzała się coraz bardziej na wszystkie parafie".

Tak  jest na pewno, a my chcemy, by wiosna ta ożywiała serca coraz większej ilości osób. Zacznijmy od oaz, które przecież też kojarzą się z bujnym życiem, mimo pustyni wokoło. Zaczynamy od wszystkich ludzi dobrej woli, dla których pragnienie adoracji jest wezwaniem odczytanym bardzo osobiście. Dla zachęty i na rozpoczęcie nowego cyklu, podsuwamy Wam film pt. "Adoremus. Trzy pytania o adorację", przygotowany przez Centrum Jana Pawła II w Krakowie. Swoim świadectwem dzieli się w nim ks. Stanisław Szczepaniec, wieloletni moderator Centralnej Diakonii Liturgicznej Ruchu Światło-Życie, znany liturgista, współtwórca wielu ważnych dokumentów nt. liturgii w Polsce.

Krótkimi rozważaniami na temat adoracji będziemy dzielić się z Wami w każdy czwartek - eucharystyczny dzień tygodnia. Zapraszamy też do dzielenia się Waszymi doświadczeniami osobistymi lub wspólnotowymi oraz świadectwami związanymi z adoracją.

 


Wyświetleń: 4298
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x