Zbudowani na Chrystusie. Papież już w Madrycie

18.08.2011 
Pobierz stronę w formacie PDF

Papieski samolot wylądował dziś o godz. 11.45 w Madrycie. Ojciec Święty przybył na Światowe Dni Młodzieży, które trwają tam od przedwczoraj. Jest to 20. podróż zagraniczna Benedykta XVI w czasie jego pontyfikatu i trzecia podróż obecnego papieża do Hiszpanii.

Na lotnisku, obok króla Hiszpanii, Juana Carlosa z małżonką Zofią papieża powitali arcybiskup Madrytu, kard. Antonio María Rouco Varela, przedstawiciele hiszpańskiego episkopatu i rządu z premierem José Luisem Rodríguezem Zapatero, władze miasta i regionu. Była też obecna liczna grupa młodzieży. 

Przybywam jako Następca Piotra, aby utwierdzić wszystkich w wierze, przeżywając kilka dni intensywnej działalności duszpasterskiej, aby głosić, że Jezus Chrystus jest Drogą, Prawdą i Życiem; aby dodać bodźca zaangażowaniu w budowanie Królestwa Bożego na świecie, wśród nas; aby zachęcać młodych do osobistego spotkania się z Chrystusem Przyjacielem i w ten sposób, zakorzeniwszy się w Jego Osobie, przemieniać się w Jego wiernych uczniów i odważnych świadków – powiedział papież.

Promocji ŚDM Madryt 2011 towarzyszyła pieśń "Zbudowani na Chrystusie". Jest piękna i prosta. Warto łączyć się z rzeszami młodych - także z naszej diecezji - chociażby przez zanucenie sobie tego utworu. W nim samym czuję się choć trochę atmosferę i ducha tych dni. Utwór wykonują studenci z duszpasterstwa akademickiego w Kaliszu.

 


Wyświetleń: 3385
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x