Zmarł ks. Julian Papież CR

13.08.2011 
Pobierz stronę w formacie PDF

Dotarła do nas, spóźniona niestety, informacja, że 30 czerwca w Szpitalu Czerniakowskim w Warszawie zmarł ks. Julian Papież, zmartwychwstaniec. Był on organizatorem pierwszej oazy rekolekcyjnej w naszej diecezji (Wierzchowo Pomorskie, 1974). 

Nabożeństwo żałobne odprawiono najpierw w kościele pw. św. Kazimierza w Warszawie, 4 lipca, o godz. 19:00. Mszy świętej pogrzebowej przewodniczył biskup pelpliński Jan Bernard Szlaga. Celebrowano ją w kościele pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Kościerzynie, 5 lipca o godz. 15:00. Ciało ks. Juliana złożono w zakonnym grobowcu w Kościerzynie.

Śp. ksiądz Julian Papież CR urodził się 4 grudnia 1942 r. w Kulerzowie, w pobożnej, oddanej Bogu i Ojczyźnie rodzinie Franciszka i Anieli z domu Mrowiec. Ochrzczony został 25 grudnia 1942 r. w kościele parafialnym w Mogilanach na ziemi Krakowskiej. Edukację szkolną rozpoczął w Szkole Podstawowej w Bukowiu, gm. Mogilany, następnie uczęszczał do Liceum Ogólnokształcącego w Skawinie. Ostatnią klasę i maturę zdał w Liceum Ogólnokształcącym dla pracujących w Krakowie.

Do Zgromadzenia Księży Zmartwychwstańców wstąpił 13 lipca 1960 r. Pierwsze śluby złożył 15 sierpnia 1961 r. w Bartnikach, poczta Radziwiłłów Mazowiecki, a śluby wieczyste złożył w Krakowie dnia 15 sierpnia1964 r. Studia filozoficzno - teologiczne ukończył w Instytucie Teologicznym Księży Misjonarzy w Krakowie otrzymując święcenia kapłańskie dnia 21 czerwca 1968 r. W sierpniu 1968 r. rozpoczął swoją posługę kapłańską jako wikariusz w parafii w Drawsku Pomorskim. Potem pracował w Poznaniu - Wildzie (1970-1973), Bartnikach, Radziwiłłowie Mazowieckim (1973-1976), Bytomiu (1976-1977). Następnie powraca na krótko do Drawska Pomorskiego (1977-1978), gdzie pełni funkcję proboszcza w parafii Zmartwychwstania Pańskiego, aż do czasu przekazania parafii pod zarząd diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Dalej posłany jest do pracy przy kościele Maryi Królowej w Poznaniu na Rynku Wildeckim, do Gdańska – Wrzeszcza (1981-1983), gdzie pracuje jako katecheta współpracując jednocześnie z Dyrektorem Komisji Charytatywnej Episkopatu Polski m. in. w rozdzielaniu darów na terenie archidiecezji gdańskiej.

W 1983 roku zostaje proboszczem parafii pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Kościerzynie. Później pracuje w Mszanie Górnej (1992 - 1995), gdzie pełnił funkcję duszpasterza oazowego i powołaniowego. Kolejnymi Jego placówkami były: Dom Zakonny w Krakowie na ul. Łobzowskiej (1995-2000), parafia pw. Wojciecha BM w Wierzchowie Pomorskim, gdzie pełnił funkcję kapelana zakładu karnego, Wyższe Seminarium Duchowne w Krakowie na ul. Ks. Stefana Pawlickiego. Od 2006 roku rozpoczął pracę Warszawie, gdzie przez ostatnie pięć lat posługiwał jako kapelan w Szpitalu Czerniakowskim. Odszedł do Pana w 68 roku życia, w 50 roku życia zakonnego i w 43 roku kapłaństwa. Jego ostatnim życzeniem było, by jego doczesne szczątki mogły spocząć na ziemi kaszubskiej, w grobowcu zakonnym w Kościerzynie.

Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Zobacz archiwalne zdjęcia z pierwszej oazy w diecezji


Wyświetleń: 6320
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x