Szukamy wolontariuszy

05.08.2011 
Pobierz stronę w formacie PDF

Poszukujemy wolontariuszy do udziału w zbiórce na budowę Pomnika Dzieci Utraconych w Koszalinie. Kwesta odbędzie się 15 sierpnia. Wolontariusze będą kwestować w całym mieście, a także podczas Diecezjalnej Pielgrzymki Rodzin na Górze Chełmskiej. Zbiórkę przeprowadza Stowarzyszenie „Vocatio Dei”.

Zainteresowanych prosimy, by zgłaszali się pod nr. tel. 668 696 026. Liczymy na oazowiczów - młodzież i dorosłych. Będzie to wielkie wsparcie tej ważnej inicjatywy! Biskup koszalińsko- kołobrzeski Edward Dajczak apeluje: „Wesprzyjmy na tej Pielgrzymce budowę Pomnika Dzieci Utraconych w Koszalinie, aby ci rodzice, którzy przedwcześnie utracili swoje dzieci, mogli stanąć nad ich grobem i godnie się z nimi pożegnać.”

Przed uroczystą Eucharystią zostanie wypuszczonych 500 balonów. Białe i niebieskie balony ze stópkami dziecięcymi wypełnione będą helem. Uczestnicy pielgrzymki otrzymają je wcześniej od wolontariuszy Komitetu Budowy Pomnika Dzieci Utraconych w Koszalinie. - To będzie ważny gest dla rodziców, którzy stracili swoje dziecko. Będą mogli na tych balonach wypisać flamastrem imię swojego dziecka i wysłać w niebo. Dla pozostałych uczestników pielgrzymi to taki gest solidarności z „osieroconymi rodzicami”- tłumaczą organizatorzy.

Zaproszeniem do udziału w pielgrzymce i do wsparcia budowy Pomnika Dzieci Utraconych będą też stópki dziecięce wymalowane sprayem wraz z datą zbiórki na chodniku wzdłuż ul. Słupskiej, prowadzącej na Górę Chełmską oraz wokół koszalińskich kościołów. Stópki malowane będą przez członków Komitetu i wolontariuszy na tydzień przed zbiórką.

Datki na budowę pomnika można wpłacać również bezpośrednio na konto Stowarzyszenia „Vocatio Dei” nr: 06 1540 1043 2104 8106 4403 0001.
Komitet Budowy Pomnika Dzieci Martwo Urodzonych został powołany 19 stycznia 2011 r. w Koszalinie. Honorowymi członkami komitetu są bp koszalińsko- kołobrzeski Edward Dajczak, prezydent Koszalina Piotr Jedliński, przewodniczący Rady Miasta Koszalin Władysław Husejko oraz Urszula Mikietyńska, lekarz pediatra i radna miejska.

Zbiórka odbywa się w ramach kampanii społecznej „Nasze na zawsze”. Inicjatywę wspierają promosy z udziałem rodziców po stracie dziecka, emitowane na antenie Radia Plus Koszalin. Inicjatywę wspierają Radio Plus Koszalin, TVP Szczecin i „Gość Niedzielny”.


Wyświetleń: 3311
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x