Jubileusz Biskupa Seniora Tadeusza

04.08.2011 
Pobierz stronę w formacie PDF

4 sierpnia 2011 r., swoje 80. urodziny obchodzi Ksiądz Biskup Senior Tadeusz Werno. Życzymy Mu błogosławieństwa Bożego, zdrowia i opieki świętych Patronów. Wszyscy pamiętajmy o Dostojnym Jubilacie w naszych osobistych i wspólnotowych modlitwach.

Biskup Tadeusz Werno – biskup senior diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej ur. 4 sierpnia 1931 w Kaźmierzu jako najmłodszy syn Franciszka i Pelagii zd. Starosta. Święcenia kapłańskie przyjął 24 czerwca 1956 w gorzowskiej katedrze Wniebowstąpienia Najświętszej Marii Panny.

Po otrzymaniu święceń ks. Tadeusz pełnił funkcje: wikariusza przy parafii katedralnej w Gorzowie (1956-1959), ojca duchownego w Seminarium Duchownym(1959-1960), następnie wikariusza w parafii Św. Jadwigi w Zielonej Górze(1960-1963), referenta wydziału duszpasterskiego Kurii Biskupiej w Gorzowie Wlkp. (1963-1971).

W roku 1969 został powołany na członka rady kapłańskiej a w 1971 przedstawicielem diecezji gorzowskiej do spraw Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. W tym samym roku ks. Tadeusz Werno został proboszczem parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Świdwinie w woj. koszalińskim. Kiedy powstała nowa diecezja koszalińsko – kołobrzeska biskup Ignacy Jeż mianował ks. Tadeusza Werno Konsulatorem Diecezjalnym w tej diecezji i pełnił funkcje referenta do spraw powołań duchownych. Został też mianowany członkiem diecezjalnego Komitetu Roku Świętego. 22.03.1974 roku został wyniesiony do godności biskupa przez papieża Pawła VI. Został mianowany biskupem tytularnym Zattarae i biskupem pomocniczym diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Sakrę biskupią otrzymał z rąk prymasa Polski kardynała Stefana Wyszyńskiego w katedrze koszalińskiej 25 maja 1974 roku.


Wyświetleń: 4229
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x