Pierwsza oaza w diecezji

05.08.2005 
Pobierz stronę w formacie PDF

Pierwsza oaza wakacyjna została zorganizowana przez ks. Juliana Papieża, zmartwychwstańca, kleryków (Zygmunt Waz, Tadeusz Kondrowski) oraz siostry (Fabiola, Ignacja, Imelda, i Maria Łucja) z tego samego zgromadzenia. Odbyła się ona w Wierzchowie Pomorskim, w dniach 20.07-5.08.1974 r. W przypadku chłopców łączyła ona rekolekcje z kursem lektorskim. Wśród nich było trzech późniejszych kapłanów: ks. Andrzej Bartos, ks. Henryk Romanik i ks. Andrzej Pelc SAC. Równolegle odbywała się oaza Niepokalanej dla dziewcząt. 

3 sierpnia 1974 roku oazę odwiedził ks. biskup Ignacy Jeż wraz z ks. Bernardem Mielcarzewiczem. Ks. Mielcarzewicz ocalił kronikę z tej pierwszej oazy. W roku 2009 przypadkiem odnalazł ją ks. Karol Kubicki (wtedy jeszcze kleryk), gdy porządkował zbiory ks. Bernarda, odchodzącego na emeryturę. Zdjęcia odnaleźliśmy aż w Wiedniu, u ks. Zygmunta Waza, który jako kleryk należał do diakonii rekolekcyjnej w Wierzchowie.

 


Wyświetleń: 5523
 
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x