Jola i Piotr

02.07.2011 
Pobierz stronę w formacie PDF

Kochani:

Serdecznie pozdrawiamy wszystkich uczestników Domowego Kościoła, a zwłaszcza tych którzy nie zawahali się i poświęcili swój czas i uczestniczyli w rekolekcjach oazowych. Sami mieliśmy przyjemność uczestniczyć w dniach 27.06 do 02.07.2011 roku w rekolekcjach w Sesji o pilotowaniu kręgów – organizowanych przez naszą diecezję koszalińsko – kołobrzeską w m. OSTROWO, koło Karwii i Jastrzębiej Góry – nad morzem. W rekolekcjach wzięło udział 15 małżeństw oraz Marysia i Ryszard Karolewscy jako para prowadząca i ksiądz Andrzej Wachowicz jako opiekun duchowy – były Moderator krajowy Domowego Kościoła.

Tyle wstępu, a teraz chcemy podzielić się z Wami tym co nas tam dotknęło, spotkało i co sami przeżyliśmy. Nasze rekolekcje rozpoczęły się w poniedziałek od przedstawienia się, zawiązania wspólnoty oraz Mszy Świętej, którą odprawiał ks. Andrzej i ks. Andrzej Buja, proboszcz parafii w Ostrowcu u którego gościliśmy.

Ksiądz Proboszcz ujął naszą wspólnotę swoim bezgranicznym zaufaniem, ponieważ przekazał klucze od kościoła który od 9 lat buduje dla Rysia i powiedział „masz i pilnuj”.

Pragniemy podkreślić, że bardzo szybko udało się nam nawiązać „ nić porozumienia” – czyli stworzyć wspólnotę ludzi którzy myślą podobnie, żyją według tych samych zasad, a co najważniejsze są żywymi świadkami wiary dla siebie i innych ludzi wokół siebie w swoich środowiskach.

Wszyscy bardzo chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami jaki mieli możliwość przeżyć wstępując do Domowego Kościoła, jak wyglądały ich pierwsze spotkania, czy byli pilotowani jako „młody krąg” – jako kandydaci do Domowego Kościoła, oraz czy byli świadomi co to jest ruch oazowy, jakimi żyje się tu zasadami, itp.

 Podczas naszych wspólnych dyskusji, wymiany doświadczeń Marysia, Rysiu i ks. Andrzej uświadamiali nam jak ważne są pierwsze spotkania w kręgu, jak ważna i nieoceniona jest rola pary pilotującej, która powinna mieć oczy „dookoła głowy”, powinna służyć będąc w pełni odpowiedzialna i pokorna, oraz zdawać sobie sprawę że działa w imieniu Kościoła. Największym świadectwem pary pilotującej powinna być ich autentyczność, tzn. robi to co mówi.

Dyskutowaliśmy też o roli kapłana w kręgu w czasie pilotowania /i nie tylko/. Obecność kapłana na spotkaniu jest nieodzowna, gdyż bez jego obecności krąg nie powinien powstać. Powinniśmy zdawać sobie sprawę, że kapłan jest reprezentantem Kościoła, jest doradcą i opiekunem duchowym. Może On delikatnie napomnieć ale powinien też pochwalić. Doszliśmy do wniosku że „kapłan to też człowiek” i z tego powodu wymaga też zainteresowania i pomocy z naszej strony, może mieć lepsze i gorsze dni, dlatego też powinniśmy być też dla Niego wyrozumiali.

Będąc w ruchu kilkanaście lat myśleliśmy że wiemy wszystko, albo prawie wszystko, ale pobyt na rekolekcjach w Ostrowie uświadomił nam, że jako oazowicze, którzy należą do Domowego Kościoła powinniśmy nieustannie się formować, jeździć na rekolekcje, spotykać się z różnymi ludźmi i wymieniać swoje doświadczenia i spostrzeżenia – nie możemy „stać w miejscu” – żyć tylko przeszłością.

Uważamy że Sesja o pilotowaniu kręgów w której uczestniczyliśmy, otworzyła nam oczy na wiele spraw, problemów dotyczących kręgów które powstają i nie tylko. Dała nam także odpowiedź na wiele pytań które nas nurtowały a pewne rzeczy zostały nazwane po imieniu.

Nie chcemy się tutaj dłużej rozpisywać, ale jesteśmy głęboko przekonani że takie rekolekcje są bardzo potrzebne jeżeli chcemy dalej trwać w ruchu i brać odpowiedzialność za innych. Mamy nadzieję, że zachęciliśmy Was do wzięcia udziału w takich właśnie rekolekcjach, które tak naprawdę powinna przeżyć każda z par której zostanie powierzony nowy krąg.

Dziękujemy Panu Bogu za ten święty czas rekolekcji, spotkania szczęśliwych małżeństw pomimo problemów które posiadają. Szczególne podziękowania dla Marysi, Rysia i ks. Andrzeja za ich życzliwość, uśmiech, oraz otwartość na drugiego może pierwszy i ostatni raz spotkanego człowieka.Wszystkim za wszystko Bóg zapłać.

Pozdrawiamy – Jola i Piotr


Wyświetleń: 3406
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x