Kapituła wyborcza w Lipiu

02.08.2011 
Pobierz stronę w formacie PDF

Według Konstytucji Wspólnoty Dzieci Łaski Bożej, wszystkie siostry po ślubach wieczystych uczestniczą w obradach kapituły, czyli kolegialnego organu władzy, decydującego o ważnych sprawach Wspólnoty. Tegoroczna kapituła ma charakter wyborczy.

Spośród sióstr została wyłoniona nowa przełożona s. Małgorzata Glanc. W tym roku upłynął bowiem czas kadencji s. Beaty Iwaszko. Każdorazowa przełożona sprawuje posługę kierowania wspólnotą przez cztery lata. Może być wybrana również na drugą kadencję.

Siostra Małgorzata wyrosła z Ruchu Światło-Życie. Pochodzi z Kołobrzegu. Do tego czasu pełniła funkcję odpowiedzialnej za Dom Samotnej Matki "Dar Życia" w Koszalinie.

Obrady kapituły mają charakter zamknięty. Siostrom, w niektórych punktach towarzyszy jedynie asystent kościelny Wspólnoty, którym jest obecnie ks. Tomasz Tomaszewski. W tym ważnym czasie  otoczmy  Wspólnotę z Lipia naszą życzliwą modlitwą. Kapituła trwa jeszcze do 5 sierpnia br.


Wyświetleń: 5799
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x