Rok 2002

 
Pobierz stronę w formacie PDF

Oficjalnie nasza Diecezjalna Diakonia Muzyczna została powołana do istnienia podczas powakacyjnego Dnia Wspólnoty Młodych Ruchu Światło-Życie w Skrzatuszu, w dniach 14-15 września 2002 roku. Było to zarazem czuwanie przygotowane przez oazę z racji jubileuszu 30-lecia erygowania naszej diecezji. Odpowiedzialną za diakonię została s. Monika Grabek ze Wspólnoty Dzieci Łaski Bożej (stałej, konsekrowanej diakonii Ruchu). W czasach swojej szkoły średniej sama była w scholi, w parafii mariackiej w Szczecinku, z której pochodzi. Scholę tę tworzyli głównie oazowicze, bo i ona była w oazie. Na długi czas schola ta (właściwie spory chór - ok. 30 osób) wniosła do parafii "nowy smak liturgii". Prowadziła ją pani Irena Żejmo, rasowy, wymagający nauczyciel śpiewu i mama dwóch kapłanów w naszej diecezji. Opiekunem duchowym był ks. Zbigniew Woźniak, wikariusz tej parafii. Z tym doświadczeniem, teraz już jako siostra Monika, podczas rekolekcji letnich zebrała ona grupę kilkudziesięciu oazowiczów. Nad rodzącą się diakonią muzyczną czuwał ks. Zbigniew Woźniak - ten z kolei już jako moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie. Po spotkaniu w Skrzatuszu rozpoczął się okres stopniowego kształtowania się wspólnoty diakonii.

10 listopada tego samego roku diakonia zebrała się w Koszalinie na próbie generalnej przed diecezjalną pielgrzymką Ruchu. Życzliwie przyjęła nas parafia pod wezwaniem Ducha Świętego, na czele z proboszczem ks. Kazimierzem Bednarskim. Było bardzo dużo pracy. Wszystko było nowe i diakonia ćwiczyła do późnych godzin wieczornych. W przerwie odbyło się spotkanie prowadzone przez panią magister Lucynę Górską, wykładającą w koszalińskiej szkole muzycznej. Mówiła ona na temat emisji głosu. 11 listopada towarzyszył diakonii "wypożyczony" na tę okazję organista z seminarium. Był nim ks. diakon Adam Saks, który też jakiś czas współpracował z diakonią od strony muzycznej w zapisie i harmonizacji utworów - szczególne części stałych do Mszy Jubileuszowej (na 30-lecie Ruchu w diecezji). Odtąd diakonia zaczęła pojawiać się na różnych spotkaniach organizowanych przez Ruch Światło-Życie naszej diecezji. W grudniu 2002 roku kilkanaście osób z diakonii przyjechało do Podczela na adwentowe Dni Wspólnoty. Tam diakonia pomagała w dobrym przeżyciu celebracji wejścia do deuterokatechumenatu.


Wyświetleń: 3200
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x