Do roku 2002

 
Pobierz stronę w formacie PDF

Decyzja o stworzeniu diakonii muzycznej dojrzewała wiele lat. Oczywiście, od kiedy rozpoczęły się w Lipiu rekolekcje oazowe, zawsze byli tam animatorzy śpiewu. Kiedy jednak spotkania oazy w wymiarze diecezjalnym rosły w rangę i liczebność, zwłaszcza diecezjalna pielgrzymka Ruchu, pojawiło się pragnienie stworzenia diakonii diecezjalnej .

Z istotnych wydarzeń, które wpłynęły na śpiew w oazie warto wspomnieć pierwszy śpiewnik powstały w 1999 roku przed rekolekcjami letnimi. Był to mały zeszycik o nazwie „Siloe”. Wykonał go ks. Zbigniew Woźniak. Nie udało się odnaleźć żadnego egzemplarza tego śpiewnika. Choć był przygotowany jako pomoc na jedną oazę, to w następnym roku został poszerzony i od tej pory co roku był wzbogacany o nowe pieśni i piosenki religijne. Zamieszczone w nim śpiewy wpłynęły na liturgię i śpiew nie tylko wśród członków Ruchu, ale także w wielu miejscach diecezji.

Zanim rozpoczęły się rekolekcje w 2001 roku, z inicjatywy s. Zofii Cnotek odbyło się spotkanie dla animatorów muzycznych, którzy mieli pełnić posługę muzyczną podczas wakacji. 9 czerwca spotkało się ok. 10 osób. Było to kilkugodzinne przygotowanie, na którym nauczono się piosenki roku i kilku śpiewów z myślą o rekolekcjach letnich . Choć było to spotkanie typowo techniczne, zwróciło ono uwagę prowadzących oazy na potrzebę podniesienia poziomu przygotowania muzycznego.

Pierwsza zorganizowana posługa diakonii muzycznej w wymiarze diecezjalnym miała miejsce 10 i 11 listopada 2001 roku, w związku z pielgrzymką wspólnot do Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie. W dużym stopniu przyczyniła się do niego s. Grażyna Łazor. Po tym dobrym doświadczeniu odbyły się dni skupienia i warsztaty dla diakonii muzycznej przed rekolekcjami letnimi (Podczele, 19-21 kwietnia 2002 r.). Przyjechało wówczas 8 osób.


Wyświetleń: 3323
 
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x