YOUCAT - wciąga inaczej niż kryminał

28.07.2011 
Pobierz stronę w formacie PDF

Czy Kościół ma odpowiedzi na trudne pytania młodzieży? Za 18 dni jedna z takich odpowiedzi trafi do rąk tysięcy młodych ludzi, którzy wezmą udział w Światowych Dniach Młodzieży w Madrycie. Na spotkaniu z Benedyktem XVI, w pakiecie pielgrzyma otrzymają oni YOUCAT. 

YOUCAT (skrót od Youth Catechism of the Catholic Church), to specjalnie przygotowany, jedyny w swoim rodzaju katechizm przeznaczony specjalnie dla młodych. Powstał on pod patronatem kardynała Christopha Schönborna, metropolity Wiednia, pierwotnie z Jmyślą o młodzieży niemieckojęzycznej. Spotkał się jednak z dużym uznaniem i poparciem Stolicy Apostolskiej i samego Benedykta XVI. Przerodził się w projekt międzynarodowy, który ma być przetłumaczony na 22 języki. Istnieje już wersja polska.

YOUCAT oparty jest na Katechizmie Kościoła Katolickiego, ma jednak dostosowany do młodego pokolenia przystępny język, nowoczesną szatę graficzną oraz poręczny format. Największy wkład w jego powstanie wnieśli ludzie młodzi, którzy sami redagowali pytania, sprawdzali czy język tekstu jest zrozumiały, dobierali fotografie, oceniali grafikę.

W promocyjnej cenie YOUCAT dostępny jest już w Centrum Ruchu Światło-Życie w Koszalinie. W słowie wstępnym Papież napisał:

Mam nadzieję, że wielu młodych ludzi da się porwać tej książce. Niektórzy mówią mi: „Dzisiejszej młodzieży to nie zainteresuje”. Nie zgadzam się z tym i jestem pewny, że mam rację. Współcześni młodzi ludzie nie są tak powierzchowni, jak się im imputuje. Chcą wiedzieć, o co w życiu tak naprawdę chodzi. Kryminał trzyma w napięciu, ponieważ wciąga nas w perypetie ludzi, które mogłyby być także naszymi. Ta książka trzyma w napięciu, ponieważ mówi o naszym własnym losie i dlatego głęboko dotyka każdego z nas. Zachęcam Was zatem: Studiujcie Katechizm! Jest to pragnienie mojego serca. Ten katechizm nie będzie Wam schlebiał. Nie będzie dla Was łatwą lekturą. Będzie bowiem wymagał od Was nowego życia. Odsłoni przed Wami orędzie Ewangelii jak „drogocenną perłę”, dla której trzeba się wszystkiego pozbyć.


Wyświetleń: 4048
 
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x