Rok 2008

 
Pobierz stronę w formacie PDF

Do grona diakonii jedności dołącza Aleksandra Woźniak - z ramienia diakonii modlitwy, która nabiera entuzjazmu i rozmachu. Ola pochodzi z Kołobrzegu. Urodziła się w roku 1986. Do Ruchu Światło-Życie należy od 2002 roku. Przeszła formację podstawową i od kilku lat posługuje w parafii oraz na rekolekcjach wakacyjnych jako animatorka. Studiuje teologię i psychologię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, dlatego angażuje się w Ruch Światło-Życie także w archidiecezji poznańskiej. Swoje miejsce w Ruchu odnalazła przede wszystkim w diakonii modlitwy oraz w służbie na rekolekcjach.

13 stycznia, przed południem, odbyło się kameralne spotkanie z okazji święta Chrystusa Sługi: najpierw Msza w kaplicy sióstr z Lipia w seminarium z homilią ks. Tomasza Tomaszewskiego, a potem kawa w gronie sióstr i kilku moderatorów. Spotkanie to poprzedziło obrady DDJ, które rozpoczęły się o godz. 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego, w kaplicy CEF-u. Przyjechało na nie 18 osób. Po Koronce miało jeszcze miejsce błogosławieństwo nowego biura Centrum Ruchu Światło-Życie. Obrzędowi przewodniczył moderator krajowy Domowego Kościoła ks. Andrzej Wachowicz, który właśnie wrócił z wizyty w oazowym ośrodku "Marianum" w Carlsbergu w Niemczech. Na tym spotkaniu pojawiła się właśnie pierwszy raz Ola Woźniak.

Z początkiem września s. Monika Knysz przekazała swoją odpowiedzialność za stronę internetową Wspólnoty s. Agnieszce Kukiełce. Tak więc tylko sama s. Agnieszka będzie w gronie DDJ i z racji pełnionej diakonii liturgicznej i diakonii komunikowania społecznego.

19 września, w miejsce s. Basi Wilkowskiej, jako odpowiedzialna w diakonii modlitwy u boku ks. Bogusława Fortuńskiego stanęła s. Natalia Frączek, wchodząc tym samym do DDJ. Siostra Natalia urodziła się w 1985 roku w Tarnowie. Jednak większość swojego życia spędziła w Słupsku, gdzie od 1998 roku wzrastała we wspólnocie oazowej przy parafii N.M.P. Królowej Różańca Świętego i tam przeszła całą formację podstawową. W 2004 roku, odpowiadając na miłość Jezusa, wstąpiła do Wspólnoty Dzieci Łaski Bożej, w której w 2007 roku złożyła swoje pierwsze śluby. Z ramienia Wspólnoty odpowiedzialna jest także za koordynowanie rekolekcji wielkopostnych prowadzonych przez siostry. Siostra Barbara Wilkowska i s. Danuta Gobosz nadal będą uczestniczyły w posłudze tej diakonii, ale jako osoby wspierające, nie będąc już z urzędu w DDJ.

W parafii pw. św. Rodziny w Pile 20 września odbyło się spotkanie kręgu diecezjalnego Domowego Kościoła, podczas którego dokonano wyboru nowej pary diecezjalnej. Państwo Małgorzata i Grzegorz Woźniakowie wcześniej ukończyli swoją kadencję, bo spodziewają się nowej latorośli :) Na nową parę diecezjalną zostali wybrani Agnieszka i Radosław Orłowscy ze Szczecinka. Pełnili oni posługę w diakonii słowa, odpowiadając za zaopatrzenie kręgów w odpowiednie dla formacji rodzin materiały oazowe. Pan Radek był już wcześniej w DDJ. Pełnili także posługę pary rejonowej w rejonie szczecineckim. Państwo Orłowscy są małżeństwem od roku 1989, w DK od 1996 r. Są szczęśliwymi rodzicami pięciorga dzieci. Oboje czynni zawodowo: Radek - zawód - inżynier mechanik, pracuje w firmie produkującej koperty (WZ Eurocopert Szczecinek), jest tam Głównym Mechanikiem; Agnieszka - nauczyciel muzyki, jest wicedyrektorem szkoły muzycznej w Szczecinku oraz uczy w szkole rytmiki.


Wyświetleń: 3392
 
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x