Rok 2006

 
Pobierz stronę w formacie PDF

Kolejne Spotkanie DDJ odbyło się 8 stycznia 2006 r. w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym. Po raz pierwszy pojawili się na spotkaniu DDJ ks. Jacek Lewiński i s. Agnieszka Kukiełka, zakładający Diecezjalną Diakonie Liturgiczną. Nie było tylko s. Magdaleny (słabo się poczuła) i księży z innych diakonii (kolęda). O godz. 15.00 Koronkę do Miłosierdzia Bożego poprowadziła s. Danuta z diakonii modlitwy. Potem w małym refektarzu wszyscy podzielili się opłatkiem. Dalej była kawa, herbata i sernik na zimno zrobiony własnoręcznie przez ks. Zbigniewa Woźniaka :) oraz dzielenie życiem i planami poszczególnych diakonii. Na koniec słowo moderatora diecezjalnego: ustawa o zmianie terminów wakacji, program duszpasterski - Przywracajmy nadzieję ubogim, procesja z darami, diakonia miłosierdzia, wizytacja wspólnot, finansowanie Ruchu - projekt biskupa. Całość zakończyła wspólna modlitwa.

W dniach 3-5 marca 2006 r. w CEF odbyły się pierwsze warsztaty dla chętnych do tworzenia Diecezjalnej Diakonii Liturgicznej. Był to oficjalny początek tej diakonii. Odpowiedzialność za nią przyjął ks. Jacek Lewiński, który urodził się w Połczynie Zdroju w 1967 r. Ukończył on Wyższe Seminarium Duchowne w Koszalinie w 1993 r. W 1995 r. został skierowany na studia do Rzymu (Pontificio Ateneo S. Anselmo), które ukończył w stopniu doktora liturgiki. Po powrocie do diecezji pełnił rolę wykładowcy liturgiki i wicerektora seminarium w Koszalinie. Tworzenia i moderacji diakonii liturgicznej podjął się w 2005 roku na organizacyjnym spotkaniu 11 listopada podczas Pielgrzymki Ruchu.

Ze strony Wspólnoty włączyła się w jej tworzenie s. Agnieszka Kukiełka, urodzona w Szczecinku w 1977 r. Jej pierwszymi rekolekcjami oazowymi była oaza ewangelizacyjna w VII klasie szkoły podstawowej, przeżywana na Roli. Ukończyła II LO im. KEN w Szczecinku. Przez pewien czas mieszkała w Niemczech i 28 grudnia 2000 r. wstąpiła do Wspólnoty w Lipiu. Obecnie mieszka w Domu Macierzystym w Lipiu i studiuje germanistykę.

19 marca 2006 nastąpiła zmiana moderatora DDMuz. Po ks. Andrzeju Jarzynie, który jeszcze bardziej został zaangażowany w Studium Organistowskie, moderacji tej diakonii podjął się ks. Dawid Hamrol. Urodził się on w Słubicach w 1980 r. Ukończył Niższe Seminarium Duchowne Księży Michalitów w Miejscu Piastowym i Wyższe Seminarium Duchowne w Koszalinie. Jest on wikariuszem w parafii pw. Narodzenia NMP w Szczecinku. Przed przyjęciem tej posługi był moderatorem rejonu szczecineckiego oazy i moderatorem wspólnoty w tej parafii. W rejonie jego zadania przejął ks. Grzegorz Szewczak (7 maja 2006 r.).

Skończyła się kadencja Teresy i Janusza Nogów, którzy jako Para Diecezjalna wypełniali swoją posługę od czerwca 2003 roku. W wyniku wyborów, przeprowadzonych przez Krąg Diecezjalny, dnia 10 czerwca 2006 r. została wybrana nowa Para Diecezjalna: Małgorzata i Grzegorz Woźniakowie. Małgorzata urodziła się w 1967 roku, a Grzegorz w 1966. Zostali małżeństwem w 1988 r. Ich dzieci to: Marta, Jakub i Paweł. Małgorzata (z zawodu nauczycielka) i Grzegorz (fachowiec od elektryki) weszli do wspólnoty Domowego Kościoła w 1992 r. i przeszli pełną formację. Stali się też członkami KWC. Po raz pierwszy na rekolekcjach letnich byli w 1994 roku w Wałczu. Swoją posługę oficjalnie przejęli na Kręgu Diecezjalnym w Szczecinku 2 września 2006 r. Na tym Kręgu zadecydowano także, że Diakonia Jedności zostanie poszerzona o nowe osoby z Domowego Kościoła.

Na najbliższym spotkaniu w Koszalinie 8 października 2006 r. byli więc obecni jego nowi przedstawiciele: Radosław Orłowski ze Szczecinka (diakonia słowa DK) oraz Anna i Piotr Borowcowie z Warcina (Fundacja "Familia", diakonia rekolekcyjna DK). Na spotkaniu była też obecna s. Barbara Kwaca przyglądająca się powstającej Diecezjalnej Diakonii Wyzwolenia, której moderatorem jest ks. Grzegorz Marquardt (diakonia zawiązała się nieco ponad tydzień wcześniej, 28 września, gdy do Koszalina przyjechał w tym celu ks. Piotr Kulbacki). Ks. Grzegorz urodził się w 1965 roku w Słupsku. Przyjął święcenia prezbiteratu w roku 1992. Zaangażowany jest w diakonię wyzwolenia przede wszystkim przez posługę osobom uzależnionym, leczącym się w ośrodku w Stanominie. Jeździ tam systematycznie z siostrami z Lipia i celebruje tam Eucharystię, spowiada i głosi konferencje. Opiekuje się też anonimowymi alkoholikami, którzy przybywają na mityngi do Lipia.

Do DDJ dołączyła też s. Monika Knysz, poszerzając DKS. Podjęła się ona redagowania strony www Wspólnoty z Lipia, gdyż siostra Monika Skowron przeżywa obecnie nowicjat, co ogranicza jej możliwości zajmowania się serwisem.

Było więc nas na DDJ w sumie aż 19 osób! Omawiany był na spotkaniu głównie program Pielgrzymki Ruchu 11 listopada. Domowy Kościół miał dużą część dnia spędzić w CEF-ie w swoim gronie (w ramach Kongregacji DK). W duchu tematu roku "Pamięć i tożsamość" ustaliliśmy zarys świętowania trzech rocznic, do których mieliśmy nawiązać podczas pielgrzymki: 30 lat oaz w Lipiu i początków Wspólnoty Dzieci Łaski Bożej, 20 lat Domowego Kościoła w diecezji oraz 20 lat erygowania Wspólnoty z Lipia na prawach diecezjalnych. Dużo mówiliśmy też o komunikacji i roli Internetu.

W Biuletynie KEP z 24 listopada 2006 r. ukazała się już oficjalna informacja, że ks. Andrzej Wachowicz został wybrany na krajowego moderatora Domowego Kościoła. Tym samym rozpoczął się wakat na miejscu moderatora diecezjalnego Domowego Kościoła. Tymczasem 24 grudnia biskup Kazimierz Nycz specjalnym dekretem udzielił Małgorzacie i Grzegorzowi Woźniakom misji kanonicznej do sprawowania posługi pary diecezjalnej. Dekret wręczył im osobiście podczas pasterki sprawowanej w ich parafii w Pile.


Wyświetleń: 3833
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x