Weekend Diakonii

13.10.2019 
Pobierz stronę w formacie PDF

Agape, czyli piękna miłość, którą Duch Święty rozlewa w sercach naszych, dzięki której osoba może odnaleźć się w pełni przez bezinteresowny dar z siebie dla Boga i bliźnich jest najwyższą formą świadectwa i urzeczywistniania się osoby; dlatego poprzez stałą metanoię, przekreślanie swego egoizmu, naśladowanie Chrystusowego Krzyża, chcę wdrażać się w postawę bezinteresownej służby- diakonii, służąc na wzór Syna Człowieczego wspólnocie Kościoła oraz wszystkim jego braciom zwłaszcza najmniejszym i uciśnionym.

Diakonia oznacza bezinteresowną służbę. Różne diakonie mają w Ruchu specjalne zadania, ponieważ ich członkowie realizują zadania Ruchu w poszczególnych dziedzinach jego działalności zarówno do wewnątrz, jak i na zewnątrz.


Diakonie w naszej diecezji:


Diakonia Muzyczna- jest miejscem, gdzie mogą spotkać się ze sobą osoby zainteresowane przeżywaniem pięknej liturgii oraz działające do tej pory indywidualnie w swoich parafiach, a które szukają wspólnoty, która z jednej strony wesprze ich prace, a z drugiej - rzuci nowe światło na dotychczasowe osiągnięcia. Zapraszamy osoby grające i śpiewające.


Diakonia Modlitwy- jej zadaniem jest troska o życie modlitewne Ruchu, który, jak podkreślał ks. Franciszek Blachnicki, pragnąc służyć odnowie Kościoła, musi opierać się na modlitwie. Dbając o modlitwę w Ruchu, diakonia modlitwy czuwa zatem również nad ogarnianiem modlitwą jego bieżących wydarzeń, spraw i potrzeb.


Diakonia Ewangelizacji-jej zadaniem jest głoszenie Dobrej Nowiny- tylko tyle i aż tyle!


Diakonia Liturgiczna- celem diakonii, zgodnie z wizją Ojca Franciszka Blachnickiego, jest formacja liturgiczna wiernych, aby doprowadzać ich do umiłowania liturgii i sprawowania jej w duchu odnowy, tak by stawała się ona faktycznie szczytem i źródłem życia Kościoła oraz ośrodkiem życia wspólnot lokalnych.


Diakonia Życia- zajmuje się tematyką związaną z ochroną życia i rodziny, tworzeniem się relacji międzyludzkich, kobiecością i męskością, seksualnością, miłością i czystością. Zachwyca ich życie i jego piękno, dlatego chcą dzielić się tym z innymi.


Diakonia Komunikowania Społecznego - jednoczy członków i uczestników Ruchu Światło-Życie zajmujących się przekazem informacji. W zamyśle założyciela Ruchu, ks. Franciszka Blachnickiego „diakonia środków przekazu” miała wykorzystywać dla Ruchu inne niż druk środki komunikacji społecznej (film, radio, telewizja, kasety, przezrocza).


Charyzmat oazy kształtuje postawę służby, dlatego w sercach wielu rodzi się pragnienie przynależenia, a tym samym służenia w Ruchu i dla Ruchu. Dlatego w tym roku, tuż przed naszym diecezjalnym świętem- Pielgrzymką Ruchu- zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w Weekendzie Diakonii.


Kiedy?


Przyjazd od 12.00 9 listopada* do śniadania 11 listopada, skąd razem wybierzemy się na Pielgrzymkę Ruchu.
*Diakonia Muzyczna spotyka się już 8 listopada.


Gdzie?


Centrum Edukacyjno-Formacyjne w Koszalinie


Koszt?


Młodzież: 55 zł
Dorośli: 65 zł
Diakonia Muzyczna: Młodzież 80 zł, dorośli 90 zł


Zgłoszenia?


Do 27 października do poszczególnych odpowiedzialnych:
Diecezjalna Diakonia Ewangelizacji: Filip Jachowicz filip_jachowicz@vp.pl
Diecezjalna Diakonia Modlitwy: s. Natalia Frączek nafr@wp.pl
Diecezjalna Diakonia Muzyczna: Antonina Janik janikantonina9@gmail.com
Diecezjalna Diakonia Liturgiczna: ks. Piotr Pękul 601 860 800
Diecezjalna Diakonia Życia: Joanna Kaczmarczyk 607 437 039
Diecezjalna Diakonia Komunikowania Społecznego: Małgorzata Kasprowicz meg.kasprowicz@gmail.com


Serdecznie zapraszamy!


Wyświetleń: 557
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x