Internetowy Żywy Różaniec 2019

11.09.2019 
Pobierz stronę w formacie PDF

„Powołanym, rozeznającym drogę młodym ludziom potrzeba modlitwy - naszej modlitwy. W diecezji przeżywamy trudny moment malejącej wciąż liczby kandydatów do kapłaństwa. W tej sytuacji potrzeba naszego modlitewnego myślenia o tym, że nie może zabraknąć tych, którzy w naszych kościołach będą celebrowali dla nas Eucharystię, będą odwiedzali chorych z sakramentalną posługą czy jednali nas z Bogiem. Proszę Was, twórzmy pozytywny klimat w rodzinach i parafiach wobec tych, których Pan Bóg powołuje” 
                                                                              Biskup Edward Dajczak

Są to słowa z apelu, który wystosował do nas Ksiądz Biskup kilka miesięcy temu w maju – w Niedzielę Dobrego Pasterza. To słowa, które wciąż są aktualne i w które wpisuje się także dzieło Internetowego Żywego Różańca.
Jak co roku - pragniemy prosić o potrzebne łaski dla posługujących w Kościele koszalińsko-kołobrzeskim biskupów, kapłanów, diakonów i kleryków, ale nade wszystko także błagać o nowe powołania kapłańskie.

Internetowy Żywy Różaniec polega na „wspólnym” odmawianiu czterech części różańca świętego w wyżej wymienionych intencjach. Co ważne - jedna osoba modli się tylko jedną dziesiątką różańca. W tym celu przygotowaliśmy tabelę, w której na każdy dzień października rozpisano 20 tajemnic różańcowych. Potrzeba więc 620 serc pragnących złączyć się we wspólnym odmawianiu tej modlitwy.

Jak można zaangażować się w dzieło Internetowego Żywego Różańca?
• na adres modlitwa@koszalin.oaza.pl podaj swoje imię i nazwisko oraz wybrany przez Ciebie tylko jeden dzień i tajemnicę różańca;
• jeżeli właśnie ten dzień i ta tajemnica będą już "zajęte", zostaną wybrane dla Ciebie "wolny" dzień i tajemnica;
• w ten jeden, konkretny dzień, rozważając wybraną tajemnicę, odmów jedną dziesiątkę różańca we wskazanych wyżej intencjach;
• koniecznie zaproś inne osoby do tej modlitwy.

Tabela Internetowego Żywego Różańca 2019 będzie na bieżąco aktualizowana, w miarę pojawiania się kolejnych zgłoszeń. W ciągu 3 dni każde z nich zostanie potwierdzone przez Diecezjalną Diakonię Modlitwy. Jeśli tak się nie stanie, będzie to znaczyło, że zgłoszenie nie doszło. Tabela będzie regularnie aktualizowana i dostępna na naszej stronie.

Nie zapominajmy także o ostatnim punkcie tłumaczącym, jak możemy zaangażować się w to dzieło. Bądźmy apostołami tej modlitwy w swoich rodzinach, we wspólnotach, wśród znajomych! Jeszcze dzisiaj - napisz do nas!


Internetowy Żywy Różaniec 2010-2018


Wyświetleń: 1407
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x