Radio Plus

Współpraca Ruchu Światło-Życie w naszej diecezji z lokalną rozgłośnią Radia Plus rozpoczęła się w roku 2010, gdy red. Alicja Górska zaprosiła nas do wspólnego projektu jeszcze w ramach funkcjonowania rozgłośni VOX FM. Wielu kapłanów związanych z Ruchem Światło-Życie wzięło wtedy udział w programie "Raport Dnia", prezentującym osobowości Koszalina i regionu. Okazją do tej współpracy stał się Rok Kapłański ogłoszony przez Benedykta XVI. Był to czas nie tylko modlitwy za kapłanów, ale również odkrywania ich powołania, pasji i zaangażowania w społeczność lokalną. Radio VOX FM emitowało te programy już od roku 2007.


Liczą się świadkowie

Słuchaj Pobierz plik

W dniach 7-9.09.2012 r., ponad 50 par przybyło do Lipia k. Białogardu, by uroczyście rozpocząć rok pracy w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Podczas trzydniowego spotkania, konferencje wygłosili bp koszalińsko-kołobrzeski Edward Dajczak, moderator generalny Ruchu Światło-Życie ks. Adam Wodarczyk oraz krajowy moderator Domowego Kościoła ks. Marek Borowski SAC. "Kościół potrzebuje świeckich, którzy dotrą z Ewangelią do blokowisk, domów, waszych miejsc pracy. Odwagi w tym dodaje modlitwa i dlatego proszę was o modlitewną uległość Jezusowi. Domowy Kościół powinien być przede wszystkim miejscem modlitwy. Skoro trafiliśmy do tej wspólnoty, a Bóg nas budzi do żywszej wiary, to trzeba się tym dzielić” - nawoływał ordynariusz.

W diecezji koszalińsko- kołobrzeskiej w Domowym Kościele jest prawie 170 par, spotykających się w ponad 40 kręgach. W Polsce w rodzinnej gałęzi Ruchu Światło-Życie jest ponad 13 tysięcy małżeństw.

Materiał: Alicja Górska Radio Plus i KAI

»

Wspomnienie o ks. Blachnickim cz. 2/2

Słuchaj Pobierz plik

Rozmowa Karoliny Pawłowskiej z „Gościa Niedzielnego” i Alicji Górskiej z Radia Plus z bpem Ignacym Jeżem, pierwszym ordynariuszem diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Część druga wywiadu-świadectwa o ks. Franciszku Blachnickim.

»

Wspomnienie o ks. Blachnickim cz. 1/2

Słuchaj Pobierz plik

Do szumu medialnego na temat ks. Franciszka Blachnickiego zachęcał bp Ignacy Jeż, który osobiście znał założyciela Ruchu Światło-Życie. Mówił o nim „szaleniec Boży”, który „trudno gadał”, ale młodzież słuchała go z zachwytem i szła za nim bez reszty. Co pociągało młodych w Ruchu Światło-Życie? Dlaczego propozycje ks. Blachnickiego spotykały się ze sprzeciwem władz, a także niektórych biskupów? O tym w archiwalnej rozmowie Karoliny Pawłowskiej z „Gościa Niedzielnego” i Alicji Górskiej z Radia Plus z bpem Ignacym Jeżem, pierwszym ordynariuszem diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Część pierwsza ostatniego wywiadu, jakiego udzielił Kardynał Nominat.

»

Pielgrzymka Trzeźwości

Słuchaj Pobierz plik

Około pół tysiąca osób, zrzeszonych w różnych ruchach i stowarzyszeniach trzeźwości z całej Polski wzięło udział w Diecezjalnej Pielgrzymce Trzeźwości w Koszalinie 4 sierpnia 2012 r. Pielgrzymka odbyła się pod hasłem „Rodzina szkołą trzeźwości”. Jej uczestnicy przeszli z kościoła pw. Ducha św. do Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na Górze Chełmskiej. Relacja Alicji Górskiej z Radia Plus Koszalin (8'00"; 7,7 MB).

 

»

II Marsz w Koszalinie

Słuchaj Pobierz plik

Ulicami Koszalina przeszło ponad 2 tysiące osób, niosąc setki balonów, barwne chorągwie i transparenty. W II Marszu dla Życia i Rodziny w Koszalinie wzięli udział przedstawiciele władz lokalnych, ale przede wszystkim wolontariusze i członkowie różnych instytucji i wspólnot religijnych, dla których te wartości są najważniejsze. Hasłem tegorocznego marszu było „Rodzina receptą na kryzys”. Relację z marszu przygotowała Alicja Górska. Patronat medialny nad marszem objęło Radio Plus Koszalin.

»

Marsz w Słupsku

Słuchaj Pobierz plik

Ponad dwa tysiące osób przeszło 27 maja 2012 r. ulicami Słupska w „Marszu dla Życia”. Wydarzenie to poprzedził tydzień „Święta Życia”, w programie którego znalazły się m.in. konferencja na temat naprotechnologii, warsztaty muzyczne i spektakl „Dawid”. Uczestnicy marszu nieśli tysiąc balonów z logiem „Przyjaciele życia”, liczne transparenty oraz chorągwie, na których w 48 językach wypisane były słowa „kocham życie”. Relację ze słupskiego Marszu dla Życia przygotowała Alicja Górska. Patronat medialny nad „Świętem Życia” sprawowało Radio Plus Koszalin.

»

Nasza ziemia obiecana

Słuchaj Pobierz plik

Zawołanie biskupie pierwszego ordynariusza Ignacego Jeża „Przyszedłem rzucić ogień”, stało się hasłem obchodów rocznicowych 40-lecia diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Uroczystości zgromadziły 15 tysięcy wiernych na stadionie Gwardii w Koszalinie. Nie miało być monumentalnie. Chodziło o rozpalenie na nowo ognia wiary w Kościele koszalińskim. Udało się. Wielu ludzi po raz pierwszy doświadczyło obecności Boga w tak namacalny sposób. Było wiele uzdrowień fizycznych i duchowych. Wielu ludzi modliło się darem języków. Niektórzy po latach nawrócili się do Boga. Więcej w relacji Alicji Górskiej „Nasza ziemia obiecana”:

»

Pamiętniki Słupszczan

Słuchaj Pobierz plik

Na temat akcji „Pamiętnik z życia Słupszczan” wypowiada się Ewa Sielicka, prezes Fundacji Przyjaciele Życia. Pomysł realizowany jest we współpracy z „Głosem Pomorza” i słupską redakcją Polskiego Radia Koszalin. „Tą akcją chcemy zachęcić mieszkańców regionu słupskiego do zatrzymania się i refleksji nad najważniejszymi wydarzeniami z ich życia. Liczymy na wspomnienia z chwil, spotkań z ważnymi osobami, które wniosły w nasze życie dodatkowy ładunek życia, sprawiły, że pojawiło się w nas więcej siły, wiary, energii, które nas napędzały w życiu rodzinnym i w pracy” - tłumaczy inicjatywę Ewa Sielicka, prezes Fundacji Przyjaciele Życia. Listy można przesyłać drogą mailową na adres: pamiętnik@przyjacielezycia.pl. We wrześniu Fundacja Przyjaciele Życia wyda książkę z tymi wspomnieniami wraz z przesyłanymi przez mieszkańców regionu fotografiami.

»

Homilia bpa Edwarda Dajczaka

Słuchaj Pobierz plik

Homilia bpa Edwarda Dajczaka wygłoszona w katedrze koszalińskiej podczas uroczystej Eucharystii z okazji 25-lecia śmierci Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Przedstawiciele Ruchu Światło-Życie modlili się podczas tej Mszy Świętej, dziękując wraz z Biskupem za owoce posługi Założyciela Oazy w naszej diecezji oraz prosząc o jego rychłą beatyfikację.

»

Gwałtownik Boży w przykrótkich spodniach

Słuchaj Pobierz plik

Reportaż pt. "Gwałtownik Boży w przykrótkich spodniach" przygotowany przez red. Alicję Górską z okazji 25-lecia śmierci ks. Franciszka Blachnickiego. Zaproszeni goście: ks. Antoni Zieliński (pierwszy moderator Ruchu Światło-Życie w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej), ks. Zbigniew Woźniak (moderator diecezjalny RŚŻ), Regina Dyngel z Kołobrzegu (członkini pierwszej powstałej w diecezji wspólnoty oazowej). 

»
1234
Strona 3 z 4, wyświetlono pozycje od 21 do 30, łącznie pozycji: 33.
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x