Radio Plus

Współpraca Ruchu Światło-Życie w naszej diecezji z lokalną rozgłośnią Radia Plus rozpoczęła się w roku 2010, gdy red. Alicja Górska zaprosiła nas do wspólnego projektu jeszcze w ramach funkcjonowania rozgłośni VOX FM. Wielu kapłanów związanych z Ruchem Światło-Życie wzięło wtedy udział w programie "Raport Dnia", prezentującym osobowości Koszalina i regionu. Okazją do tej współpracy stał się Rok Kapłański ogłoszony przez Benedykta XVI. Był to czas nie tylko modlitwy za kapłanów, ale również odkrywania ich powołania, pasji i zaangażowania w społeczność lokalną. Radio VOX FM emitowało te programy już od roku 2007.


Mają zapach ludzi

Słuchaj Pobierz plik

Nie było ich na tych terenach od średniowiecza. Przyjechali w skromnym gronie, bo tylko dwóch braci, aby w małej miejscowości tworzyć wspólnotę i ośrodek duchowości. Codziennie modlą się już od 5 rano, bo sąsiedzi o tej porze wstają do pracy. Hodują kozy i kury, organizują spływy kajakowe. W ich domu, poza sporą biblioteczką, znajduje się także pracownia krawiecka. Mowa o benedyktynach w Starym Krakowie. 7 grudnia 2013 roku odbyły się tam święcenia kapłańskie o. Rafała Dudka, jednego z nich. Reportaż Alicji Górskiej.

»

Internetowy Żywy Różaniec

Słuchaj Pobierz plik

Internetowy Żywy Różaniec, czyli 620 osób, które przez cały październik będą odmawiać różaniec w intencji biskupów, kapłanów i kleryków oraz o nowe powołania kapłańskie w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Dzieło to już od trzech lat jest inicjowane przez Ruch Światło-Życie. Można się do niego zgłaszać przez internet, stąd nazwa tej inicjatywy. Reportaż Alicji Górskiej.

»

Nie spadają nam z nieba

Słuchaj Pobierz plik

Media krzyczą o upadkach kapłanów, wieszcząc kryzys Kościoła, nawet jeśli dotyczy to tylko pojedynczych przypadków. Nie pisze się natomiast o tysiącach kapłanów, którzy spędzają godziny w konfesjonałach, na modlitwie, ewangelizują i organizują pomoc ubogim. Sami tej modlitwy potrzebują jak powietrza. W diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej od 20 lat istnieje Rodzina Przyjaciół Seminarium Koszalińskiego. Gromadzi dziś około pięciu tysięcy osób, którzy codziennie modlą się w intencji kapłanów i o powołania kapłańskie. Reportaż Alicji Górskiej.

»

Dlaczego nie wybrali Hiszpanii?

Słuchaj Pobierz plik

Mogli wyjechać do Egiptu lub Hiszpanii, a postanowili ponad 2 tygodnie swojego urlopu spędzić w Rokitnie koło Gorzowa Wielkopolskiego. Tam odbyły się rekolekcje Domowego Kościoła, czyli gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie. Prawie 80 obcych sobie osób, w tym malutkie dzieci, spotkało się w Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej, by tam spędzić wakacje z Bogiem. Był czas na modlitwę i zabawę, czas na rozmowy i refleksje. Reportaż Alicji Górskiej.

»

Marsze dla życia i rodziny

Słuchaj Pobierz plik

Zaproszenie na Marsze dla życia i rodziny, które odbędą się 26 maja 2013 roku w kilku miastach naszej diecezji.

»

Oni znają receptę na szczęście

Słuchaj Pobierz plik

Młoda wdowa, pracownik McDonald’s i prywatny przedsiębiorca - ludzie różnie doświadczeni przez życie. Jak każdy z nas, codziennie zmagają się z trudnościami, chociaż oni inaczej. Wstają wcześnie rano, by się pomodlić jutrznią. Wieczorami modlą się nieszporami, bo brewiarz nie jest zarezerwowany tylko dla duchowieństwa. Dlaczego modlą się Liturgią Godzin?

Odpowiedzi na to pytanie w reportażu Radia PLUS Koszalin, zatytułowanym "Oni znają receptę na szczęście" (14'48"; 13,5 MB).

»

Pamiątki są ważne

Słuchaj Pobierz plik

Niektórzy zbierają porcelanowe figurki, inni breloczki. Po każdej wyprawie przywozimy mnóstwo zdjęć, które potem pomagają nam "wrócić" w odwiedzane przez nas miejsca. Gromadzimy też pamiątki po ludziach bliskich i wielkich, którzy już odeszli. Ale jest na świecie tylko jedna pamiątka, dzięki której wydarzenie i Osoba są wśród nas – to Eucharystia, sprawowana przez wieki na pamiątkę Ostatniej Wieczerzy i Paschy Chrystusa – Jego Śmierci i Zmartwychwstania.

Reportaż Alicji Górskiej, który został wyemitowany w Radiu PLUS Koszalin w Wielki Czwartek, 28 kwietnia 2013 roku (14'03"; 13,17 MB).  

»

Pielgrzymka Oazy

Słuchaj Pobierz plik

Relacja z XIX Diecezjalnej Pielgrzymki Ruchu Światło-Życie, która odbyła się 10 listopada 2012 roku w Wyższym Seminarium Duchownym w Koszalinie.

»

Czekając na cud

Słuchaj Pobierz plik

Ks. Adam Wodarczyk - moderator generalny Ruchu Światło-Życie, a także postulator w procesie beatyfikacyjnym jego założyciela, ks. Franciszka Blachnickiego - opowiada o postaci tego sługi Bożego i o jego drodze na ołtarze. Rozmowa została nagrana podczas wrześniowego pobytu ks. Wodarczyka w naszej diecezji.

»

Żeby umrzeć trzeźwym

Słuchaj Pobierz plik

Mirek - z zawodu przedstawiciel handlowy, jego żona Beata - nauczycielka. Małżeństwem są od 23 lat, z czego 11 lat w trzeźwości. W wieku 17 lat Mirek był już alkoholikiem. Na leczenie trafił w wieku 34 lat. Zdiagnozowany alkoholik i pracoholik trafił do Lipia na Role. Siostra zakonna dała mu wówczas siekierę i powiedziała: Idź wykarczuj ten teren wokół krzyża w lesie. Tak, w dużym uproszczeniu, zaczęła się jego walka z nałogiem. Dziś we wspólnocie Domowego Kościoła, angażują się m.in. w organizację marszów dla życia i rodziny w Koszalinie. Reportaż Alicji Górskiej z Radia Plus Koszalin zatytułowany „Żeby umrzeć trzeźwym”.

»
1234
Strona 2 z 4, wyświetlono pozycje od 11 do 20, łącznie pozycji: 33.
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x