Radio Plus

Współpraca Ruchu Światło-Życie w naszej diecezji z lokalną rozgłośnią Radia Plus rozpoczęła się w roku 2010, gdy red. Alicja Górska zaprosiła nas do wspólnego projektu jeszcze w ramach funkcjonowania rozgłośni VOX FM. Wielu kapłanów związanych z Ruchem Światło-Życie wzięło wtedy udział w programie "Raport Dnia", prezentującym osobowości Koszalina i regionu. Okazją do tej współpracy stał się Rok Kapłański ogłoszony przez Benedykta XVI. Był to czas nie tylko modlitwy za kapłanów, ale również odkrywania ich powołania, pasji i zaangażowania w społeczność lokalną. Radio VOX FM emitowało te programy już od roku 2007.


"Portrety Plusa" - Jacek Todys, cz. 2/2

Słuchaj Pobierz plik

Druga część wywiadu przeprowadzonego 26 marca 2015 roku przez Alicję Górską z Jackiem Todysem z Domowego Kościoła w ramach cyklicznego programu "Portrety Plusa".

»

"Portrety Plusa" - Jacek Todys, cz. 1/2

Słuchaj Pobierz plik

Pierwsza część wywiadu przeprowadzonego 26 marca 2015 roku przez Alicję Górską z Jackiem Todysem z Domowego Kościoła w ramach cyklicznego programu "Portrety Plusa".

»

"Portrety Plusa" - s. Małgorzata Glanc, cz. 2/2

Słuchaj Pobierz plik

Druga część wywiadu przeprowadzonego 12 marca 2015 roku przez Alicję Górską z s. Małgorzatą Glanc - przełożoną Wspólnoty Dzieci Łaski Bożej w ramach cyklicznego programu "Portrety Plusa".

»

"Portrety Plusa" - s. Małgorzata Glanc, cz. 1/2

Słuchaj Pobierz plik

Pierwsza część wywiadu przeprowadzonego 12 marca 2015 roku przez Alicję Górską z s. Małgorzatą Glanc - przełożoną Wspólnoty Dzieci Łaski Bożej w ramach cyklicznego programu "Portrety Plusa".

»

Tak jakoś bliżej nieba

Słuchaj Pobierz plik

Na ich widok ludzie łapią się za guzik swój lub ich, bo od wieków utarło się przekonanie, że przynoszą szczęście. Eugeniusz Zarębski, mistrz kominiarski ze Szczecinka, wraz z bliskimi śmieje się z tego zabobonu. Przekonani są, że szczęście daje im Pan Bóg. Należą do Domowego Kościoła i zapewniają, że to relacja z Bogiem umacnia ich rodzinę i daje im szczęście. Praca w zawodzie kominiarza jest niebezpieczna, ale daje wiele satysfakcji i, jak przyznają z synem, z dachu lepiej widać nie tylko miasto, ale i sens życia. Reportaż Alicji Górskiej.

»

"Portrety Plusa" - ks. Tomasz Tomaszewski, cz. 2/2

Słuchaj Pobierz plik

Druga część wywiadu przeprowadzonego 6 listopada 2014 roku przez Alicję Górską z ks. Tomaszem Tomaszewskim - moderatorem diecezjalnym Ruchu Światło-Życie w ramach cyklicznego programu "Portrety Plusa".

»

"Portrety Plusa" - ks. Tomasz Tomaszewski, cz. 1/2

Słuchaj Pobierz plik

Pierwsza część wywiadu przeprowadzonego 6 listopada 2014 roku przez Alicję Górską z ks. Tomaszem Tomaszewskim - moderatorem diecezjalnym Ruchu Światło-Życie w ramach cyklicznego programu "Portrety Plusa".

»

O Krucjacie Wyzwolenia Człowieka

Słuchaj Pobierz plik

Około dwóch tysięcy osób w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej należy do Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. To oznacza, że wyrzekli się spożywania, kupowania i częstowania alkoholem przez całe życie. Po co? Ofiarują to Bogu, prosząc o trzeźwość w swoich rodzinach i dla całego narodu. Wypowiedź moderatora diecezjalnego Ruchu Światło-Życie, ks. Tomasza Tomaszewskiego dla Radia Plus.

»

Kurs dla prolajferów

Słuchaj Pobierz plik

Z inicjatywy Diecezjalnej Diakonii Życia Ruchu Światło-Życie, 22 marca 2014 roku w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Koszalinie odbył się kurs dla prolajferów, w którym wzięło udział 20 osób. Poprowadzili go przedstawiciele Fundacji "PRO - Prawo do życia". Relacja Alicji Górskiej.

»

Po co przychodzą?

Słuchaj Pobierz plik

Sporym zainteresowaniem cieszą się rekolekcje oazowe, organizowane przez Ruch Światło- Życie w diecezji koszalińsko- kołobrzeskiej. W rekolekcjach dla młodzieży ponadgimnazjalnej, które odbywały się od 7 do 10 lutego 2014 roku w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Koszalinie, wzięło udział około 50 osób. Młodzież na cztery dni zrezygnowała z dostępu do internetu i telefonów komórkowych, by ten czas spędzić z Bogiem. Reportaż Alicji Górskiej.

»
1234
Strona 1 z 4, wyświetlono pozycje od 1 do 10, łącznie pozycji: 33.
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x