Audycje

Radio Koszalin

Od 12 marca 2007 roku Ruch Światło-Życie w naszej diecezji współpracuje z Polskim Radiem Koszalin. Nasz diecezjalny serwis oazowy umożliwia odsłuchanie "Magazynu Katolickiego", redagowanego w Radiu Koszalin przez red. Katarzynę Kużel i red. Mateusza Sienkiewicza. Magazyn nadawany jest w każdą niedzielę o godz. 8:10.


Radio Plus

Współpraca Ruchu Światło-Życie w naszej diecezji z lokalną rozgłośnią Radia Plus rozpoczęła się w roku 2010, gdy red. Alicja Górska zaprosiła nas do wspólnego projektu jeszcze w ramach funkcjonowania rozgłośni VOX FM. Wielu kapłanów związanych z Ruchem Światło-Życie wzięło wtedy udział w programie "Raport Dnia", prezentującym osobowości Koszalina i regionu. Okazją do tej współpracy stał się Rok Kapłański ogłoszony przez Benedykta XVI. Był to czas nie tylko modlitwy za kapłanów, ale również odkrywania ich powołania, pasji i zaangażowania w społeczność lokalną. Radio VOX FM emitowało te programy już od roku 2007.


Piosenka roku

Każdego roku Ruch Światło-Życie ogłasza konkurs na napisanie tzw. piosenki roku. Do konkursu może stanąć każdy oazowicz. Zdarza się, że za piosenkę roku przyjmuje się pieśń już istniejącą. Piosenka roku jest dodatkowym "nośnikiem" treści formacyjnej przeżywanej w oazach w danym roku. Piosenka ta, często śpiewana we wspólnotach podczas celebracji, rekolekcji i dni wspólnoty, pomaga przyswajać te treści w wymiarze wspólnotowej modlitwy i radości.


Antyfony "O"

Papież Grzegorz Wielki (540-604), urzeczony śpiewami chrześcijańskiej liturgii wschodniej, dał prawdopodobnie impuls do powstania antyfon, które śpiewane w Adwencie wyrażały tęsknotę Kościoła za Zbawicielem i przyzywały Go Jego mesjańskimi tytułami, zaczerpniętymi z Biblii. Zwyczaj śpiewu tych siedmiu antyfon, zwanych Wielkimi lub Antyfonami „O”, datuje się nawet na IV wiek, choć ich ostateczny kształt kojarzony jest z Amalariuszem, biskupem Metzu (IX w.). Dziś Wielkie Antyfony wyśpiewywane są przede wszystkim w Liturgii godzin jako antyfony do Magnificat w nieszporach. Od Soboru Watykańskiego II pojawiły się one w uproszczonej formie także w Mszy Świętej, jako werset przed Ewangelią. Zgromadzone w tym dziale śpiewy pochodzą z tradycji chorałowej benedyktynów.


 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x